Poraz od Jadrana

Vaterpolistice Viktorije još uvijek na dobrom putu za polufinale prvenstva

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   16.02.2023 u 14:46

Nakon odigrane prve polovice domaćeg prvenstva za vaterpolistice, šibenska Viktoria čvrsto drži 4. mjesto, koje vodi u doigravanje. Jučer, u unaprijed odigranoj utakmici protiv jakog splitskog Jadrana, bolje su ipak bile Splićanke.

Šibenčanke su u prethodnim kolima najprije poražene kod POŠK-a 1937 sa 19:8 (Desnica i Živković-Radnić po 3, Mijat i Jureša 1), pa kod Mladosti 22:3 (Desnica, Bumbak i Vucelić po 1). Potom su uslijedile dvije pobjede protiv direktnih konkurenata za četvrto mjesto; igračice u narančastim kapicama najprije su doma svladale Jug (Dubrovčanke sudjeluju nakon duže vremena) sa 9:5 (Desnica 5, Živković-Radnić 2, Mijat i Čoga 1) pa je onda uslijedila i gostujuća pobjeda kod osječke Murse sa 3:9 (Desnica 3, Živković-Radnić i Jureša 2, Mijat i Lovrić-Caparin 1).

U te dvije pobjede presudna je bila obrana, koja je u oba susreta većinu vremena držala šibenski gol „zaključanim“, dok je napad strpljivo gradio prednost. Viktorijina obrana iskazala se i protiv Jadrana, s obzirom da je protiv jakih Splićanki primila samo 11 golova. No napad se jučer nije iskazao, Viktoria je u prvih 20 minuta zabila samo 1 pogodak, na kraju treće četvrtine bilo je 2:11, no posljednju četvrtinu Šibenčanke su dobile 3:0 i znatno ublažile poraz (konačnih 5:11).

U prva 4 kola više od dvije trećine pogodaka za Viktoriju postigle su dvije igračice, no ovaj put se, uz jedan pogodak Ane Desnice, čak 4 puta u strijelce upisala Korina Jureša. Koliko god obrana sa vratarkom Marić izgledala dobro, napad će morati biti raznovrsniji.

U sljedećem kolu u Crnici će 4. ožujka gostovati POŠK 1937.