Zbog opuštanja na kraju završilo +3

Vaterpolisti Solarisa sigurni na startu prvenstva protiv POŠK-a

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   01.10.2022 u 00:30

ŠibenikIN
U utakmici 1. kola 1. HVL, u Crnici je domaći Solaris slavio protiv splitskog POŠK-a sa 13:10 (1:0, 4:2, 4:4, 4:4). Jerko Penava zabio je 3 gola za domaćine, dok je Vito Janković za goste zabio 5 golova iz 5 pokušaja. Na suprotnim klupama ekipe su vodila dva nekadašnja suradnika, Jure Marelja i Joško Kreković. U sljedećem kolu Solaris dočekuje Juga za 15 dana.

POŠK je na početku pružio snažan otpor, naročito u obrani, tako da smo u 1. četvrtini vidjeli samo jedan gol, kada je Toni Šparada šraubom svladao Podruga.

U 2. četvrtini Solaris je golovima Eraka i Raka brzo poveo 3:0 i nervoze više nije bilo, na svaki splitski gol Šibenčani bi rutinski uzvratili i do kraja poluvremena razlika je i dalje bila plus tri.

Brzo su na početku trećeg dijela domaći poveli i 6:2, no POŠK se nije predavao i samo 100 sekundi poslije već su bili na 6:4. Gol Penave iz peterca opet vraća tri razlike, no pogođena greda iz novog peterca i Ćubelić koji na drugoj strani pogađa iz akcije s igračem više još malo drže neizvjesnost. Ipak, do kraja četvrtine Solaris zabija dvaput, a POŠK samo jednom, tako da je rezultat pred zadnjih 8 minuta opet komforan (9:6).

U posljednjem dijelu Solaris je opet rutinskom igrom otišao do 12:6, no nakon 13:7 Splićani su bili motiviraniji na kraju utakmice, pa su u zadnjih 80 sekundi zabili triput, za konačnih 13:10.

SOLARIS: M. Šparada, Jakovčević, Erak 1, Rak 2, Čondić Kadmenović 2, Butić 2, Kreković 1, Radan, Penava 3, Sirovec 1, Burburan, T. Šparada 1, Štrkalj, Brajković, trener Jure Marelja
POŠK: Podrug, Carev 1, Ćubelić 2, Bezer 1, Šesnić, Vukić, Prižmić 1, Gadža, Elez, Janković 5, Carrieri, Borovčić Kurir, Ivišić, Tonković, trener Joško Kreković
Peterci: Solaris 1/2
Igrač više: Solaris 6/15, POŠK 6/12

Sudili su Marko Matijević i Bruno Šketelj.

Hrvatsko prvenstvo igra se na način da 10 ekipa odigra svatko sa svakim jednom (9 kola), potom se liga dijeli na dva dijela po pet klubova, koji će odigrati međusobno još jednom (na terenu gdje u prvom dijelu nisu igrali), a iz prvog dijela prenose se svi bodovi. Nakon toga najboljih osam ekipa sudjelovat će u doigravanju za prvaka. Osim prvenstva, Šibenčani će i ove sezone sudjelovati u Kupu, prvom rangu Regionalne lige te europskom natjecanju (Eurokup LEN-a), a u listopadu će odigrati jako puno utakmica, jer su na rasporedu uz redovne prvenstvene utakmice i početni turniri sva tri preostala natjecanja.