Opet kobna druga četvrtina

Solarisu protiv Mladosti presudio period od 15 minuta bez pogotka

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   03.02.2023 u 20:24

HVS
U 12. kolu 1. HVL, odnosno 4. kolu Lige za prvaka, vaterpolisti Solarisa poraženi su od zagrebačke Mladosti sa 7:10 (2:2, 0:4, 3:3, 2:1). Solaris već otprije zna da će završiti peti na tablici te mu ovi prvenstveni susreti služe za uigravanje pred doigravanje ovog natjecanja te završnicu Regionalne lige.

U prvoj četvrtini izgledalo je dobro, početno vodstvo gostiju preokrenuli su Jakovčević i Burburan, a to jedino šibensko vodstvo iz 3. minute trajalo je 4 i po minute. No Solaris će sljedeći gol zabiti tek početkom treće četvrtine, dokad su Zagrepčani već otišli na nedostižnu prednost.

Baš kao i protiv Juga u utorak u Dubrovniku, ponovno se ključna pokazala 2. četvrtina. Najprije je Jelača izjednačio za Mladost krajem prve četvrtine, a onda je ponovno početak kraja bio jedan neiskorišteni Solarisov napad s igračem više kod neriješenog rezultata (2:2), nakon čega su Mladostaši najprije zabili jedan sretan gol gdje se lopta odbila od stative pa glave domaćeg vratara Marina Šparade u mrežu, a onda su gosti zabili još 4 pogotka zaredom, za ukupnu seriju 6:0. Prelagano je Mladost dolazila do prilika za šut, dok su domaći igrači bili odsječeni od protivničkog gola.

U trećoj četvrtini tako je Mladost tri puta otišla na 5 razlike, a Solaris triput vraćao na 4. U posljednjoj četvrtini slijedio je, pak, period u kojem Mladost nije mogla do pogotka više od 7 minuta. Na drugoj strani na 6:9 smanjio je Toni Šparada 5 i po minuta do kraja, a onda je Burburan smanjio i na 7:9, dok je na semaforu svijetlilo 1:19. Da su prije tog gola Šibenčani zabili iz akcije s igračem više nakon tajm-auta, mogli su imati priliku i za potpuni povratak; ovako, Mladost je u posljednjoj minuti utakmice došla do svog prvog pogotka u zadnjoj četvrtini: brzi gol nakon loše postavljene šibenske obrane nakon tajm-auta zabio je danas najefikasniji igrač Mijić, za konačnih 7:10.

U sljedećem kolu Solaris je slobodan, a onda ga čeka gostovanje kod Jadrana 4. ožujka, u posljednjem kolu regularnog dijela lige. U četvrtfinalu play-offa vjerojatno ga čeka Primorje, eventualno možda Mladost.

SOLARIS: Marin Šparada, Paolo Jakovčević 2, Vice Erak, Luka Rak, Petar Čondić Kadmenović, Domagoj Butić, Karlo Kreković 1, Toni Radan, Matej Josip Vrcić, Borna Sirovec 1, Noa Burburan 2, Toni Šparada 1, Lucian Štrkalj, Šimun Brajković, trener Denis Seferović
MLADOST: Jerko Jurlina, Jan Bušić, Valiko Dadvani 2, Ivan Vrbnjak, Maroje Gluhaić, Marko Jelača 1, Sandro Adeishvili, Dario Rakovac 2, Marko Elez 1, David Mijić 3, Branimir Herceg, Tin Fabris 1, Eugen Sunara, Jakša Zaratustra Mihaljević, trener Zoran Bajić