U Crnici

Solaris europsku jesen otvorio minimalnim porazom protiv 'Djece Neptuna', napad za pobjedu omela sirena

Vaterpolo   |   Autor: Goran Milić   |   07.10.2023 u 20:08

U susretu 1. kola skupine A grupne faze LEN Eurokupa (1/16 finala), vaterpolisti Solarisa su protiv francuske ekipe EN Tourcoing poraženi sa 8:9 (3:1, 3:5, 0:2, 2:1). U uzbudljivoj utakmici, u kojoj je Tourcoing bio favorit, na kraju su presudili detalji.

Odlično su Šibenčani otvorili susret protiv francuskih favorita. U prvoj četvrtini precizni su bili najprije Petković iz daljine i Vrdoljak iz peterca, smanjio je Furman iz igrača više, da bi spretnim golom Jakovčević vratio dva razlike, za 3:1.

Druga četvrtina počela je pogotkom Tourcoinga iz peterca (Marzouki), nakon što su gosti ukrali jednu loptu pred šibenskim vratima. Uzvratio je Petković laganim pogotkom iz akcije sa dva igrača više. I na pogodak Colodrovschija ponovno je uzvratio Petković, za 5:3 u 13. minuti. No gosti potom preokreću, sa tri uzastopna pogotka (Živković i dvaput Colodrovschi), da bi efikasnu četvrtinu zaključio Jakovčević iz igrača više, za 6:6.

Početak treće četvtine obilježili su vratari obiju ekipa sa nekoliko obrana, da bi u 20. minuti, nakon 4 minute bez pogotka, goste u vodstvo vratio preciznim pogotkom iz daljine Kujačić. U zadnjoj sekundi napada sa igračem više, Furman donosi Tourcoingu i 6:8, a onda šibensku crnu rupu nije uspio prekinuti niti napad sa dva igrača više. Ćutović je kod gostiju dobio treće isključenje.

Nakon 13 minuta, gol za Solaris konačno je postigao Burburan, iz trećeg napada na utakmici sa dva igrača više (ni to se često ne viđa). Odmah u sljedećem šibenskom napadu, Burburan iz kontre efektnim lobom donosi 8:8, a potom je Duje Akrap propustio priliku za vodstvo, a potom i njegov brat Roko. Pelicarić je dobio treće isključenje.

U zadnjoj minuti Solaris je i četvrti put imao napad sa dva igrača više, no jedna sirena koja se oglasila usred akcije, a nije trebala, prepala je igrače pa je propala i ta šansa. 31 sekundu do kraja, igrača više iskoristio je za goste Živković, a Solaris je upropastio i zadnji napad pa je uzbudljiva utakmica pripala gostima iz Francuske.

Bazen u Crnici, gledatelja 200, suci Alessandro Severo (Italija) i Konstantinos Vasileiou (Grčka)
SOLARIS: M. Šparada, Bralić, Brajković, R. Akrap, Jakovčević 2, Petković 3, D. Akrap, Pelicarić, Vrdoljak 1, Bulat, Burburan 2, T. Šparada, Štrkalj, trener Denis Seferović
ENFANTS DE NEPTUNE TOURCOING: Mitrović, Lepoint, Colodrovschi 3, Ćutović, Cathudal, Živković 2, Miličić, Furman 2, Marzouki 1, Canonne, Drašković, Kujačić 1, Offner, trener Petar Kovačević

Sutra se u skupini A sastaju T. Palermo i Barcelona.