Treća pobjeda

Solaris blizu prolaska u Eurokupu: Protiv Montpelliera zamalo prokockali plus 5

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   15.10.2022 u 10:04

LEN TV
Nakon slavlja protiv Nizozemaca jučer, danas rano ujutro u nervoznoj utakmici 3. kola turnira LEN Eurokupa u Solunu Solaris je svladao francuski Montpellier sa 10:9 i sad ga samo teorija dijeli od prolaska u drugi krug natjecanja. Montpellier je dosad bio prvi na tablici, sada su to mjesto preuzeli Šibenčani.

Protiv nizozemske ekipe ZV De Zaan jučer navečer krenulo je odmah dobro za Solaris, nakon 3:0 u prvoj četvrtini, ostatak utakmice bio je odrađivanje posla (2:2, 1:1, 3:2), za konačnih 9:5. Nizozemce su, inače, bodrili i njihovi navijači, kao i naši naše.

Jutros je Montpellier rano poveo sa 2:0, Burburan i danas raspoloženi Toni Šparada izjednačili su na 2:2 sredinom prve četvrtine, Francuzi su još jednom poveli, ali je do isteka četvrtine Solaris bio u vodstvu.

Odlično odigrana druga četvrtina dovela je čak do 8:4 u jednom trenutku, ali je kod 8:5 Radan zaradio isključenje s pravom zamjene.

Slaba realizacija na obje strane u trećoj četvrtini, no Solaris je u 6 minuta ipak dao još 2 gola za 10:5, no to su Šibenčani stali, do kraja više nisu zabili ništa. Jedan gol Montpelliera u trećoj i još tri u zadnjoj četvrtini za 10:9 doveli su do neizvjesnosti i velike nervoze, Brajković je također dobio isključenje s pravom zamjene. U posljednji napad Montpelliera krenuo je i njihov golman, ali Solaris se obranio.

Rezultati turnira dosad:

Solaris-Ludwigsburg 08 11:5
Montpellier-Echeyde Tenerife 15:7
PAOK-ZV De Zaan 6:7

Solaris-ZV De Zaan 9:5
SOLARIS: M. Šparada, Jakovčević 1, Erak, Brajković, Čondić Kadmenović, Butić 2, Kreković 3, Radan, Penava 3, Sirovec, T. Šparada, Štrkalj
ZV DE ZAAN: Huijsman, Rempt 1, Bakker, C.C. van der Struijk 2, Brantjes 1, Meijn, Ketelaars, Corver 1, J.J. van der Struijk, Janssen, Mandolini, Lucas, de Jong
Ludwigsburg 08-Montpellier 5:8
PAOK-Echeyde Tenerife 8:7

Solaris-Montpellier 10:9 (4:3, 4:2, 2:1, 0:3)
SOLARIS: SOLARIS: M. Šparada, Erak, Brajković, Čondić Kadmenović 1, Butić 2, Kreković 1, Radan 1, Penava, Sirovec 1, Burburan 1, T. Šparada 3, Štrkalj
MONTPELLIER: Andrić, Piot, Dory 1, Vilcot, Vasseur, Mustur 4, Ivanković, Vazin, Kalinić 2, Ben Romdhane 2, Degaille, Spilliaert, Garcia

U 17 sati Solaris igra protiv Echeydea sa Tenerifea, a sutra protiv domaćina PAOK-a. Iako je prolaz praktički osiguran, bitno je pokušati uhvatiti prvo mjesto na turniru, zbog statusa nositelja u drugom krugu Eurokupa. Preostali protivnici Solarisa možda dolaze iz zvučnih vaterpolskih zemalja, no nisu se dosad proslavili na turniru.