Borba za treće mjesto

POŠK 1937 u obje utakmice bolji od Viktorije, šibenske vaterpolistice završile četvrte

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   17.05.2023 u 12:09

Facebook/ŽVK Viktoria
Prvenstvo Hrvatske u ženskom vaterpolu približava se kraju, u finalu su Mladost i Jadran odigrali prvu utakmicu (8:10 za Splićanke), dok su seriju za 3. mjesto dovršile igračice POŠK-a 1937 i šibenske Viktorije. POŠK 1937 bio je bolji u obje utakmice (u Splitu 14:6, u Šibeniku sinoć 4:14) te sa 2:0 u seriji osvojio broncu, dok je Viktoria četvrta.

U Splitu je POŠK poveo 8:0 nakon 12 minuta te mirno održao istu prednost do kraja.

POŠK 1937-Viktoria 14:6 (4:0, 4:2, 3:1, 3:3)

POŠK 1937: Lucia Buljac, Karmen Klančnik 1, Roza Pešić 3, Karla Ružić, Paola Tudor, Lara Srhoj 3, Ana Brzović, Nina Matošić 2, Iva Rožić 4, Nina Eterović, Mia Nardelli, Nora Buljan, Karla Srdanović 1, trener Višeslav Sarić
VIKTORIA: Andrea Marić, Anđela Dugopoljac, Ana Desnica 3, Hana Mijat, Lucia Benat, Kiara Jakelić, Danijela Ćaleta, Tonina Vlahov, Antonija Živković Radnić 2, Matija Bumbak, Sara Vucelić, Marcela Lovrić-Caparin, Nora Prelević, Korina Jureša 1, trener Josip Petković

Sinoć na bazenu u Crnici Šibenčanke su duže vremena držale nekakvu napetost, ali su na kraju izgubile sa još više razlike. U prvoj četvrtini bilo je, doduše, 1:5 za gošće, ali je Živković Radnić u 12. minuti smanjila na 2:5, nakon čega su Šibenčanke imale nekoliko prilika za smanjiti razliku. No napad nije funkcionirao cijelu utakmicu, dok je obrana primila nekoliko pogodaka koje se ne bi smjelo primiti pa je završilo 10 razlike za Splićanke.

Viktoria-POŠK 1937 4:14 (1:5, 2:3, 0:3, 1:3)

VIKTORIA: Andrea Marić, Anđela Dugopoljac, Ana Desnica 2, Hana Mijat, Lucia Benat, Kiara Jakelić, Danijela Ćaleta, Tonina Vlahov, Antonija Živković Radnić 2, Matija Bumbak, Sara Vucelić, Marcela Lovrić-Caparin, Nora Prelević, Korina Jureša, trener Josip Petković
POŠK 1937: Lucia Buljac, Tonka Ivković, Roza Pešić, Karla Ružić 1, Paola Tudor 1, Lara Srhoj 3, Ana Brzović, Nina Matošić 1, Iva Rožić 4, Nina Eterović 3, Mia Nardelli, Nora Buljan, Karla Srdanović 1, trener Višeslav Sarić