Slab početak

Nakon Mornara, Solaris u regionalnoj ligi izgubio i od Jadrana

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   08.10.2022 u 10:09

Facebook/VK Solaris
U 2. kolu Premier regionalne lige u vaterpolu, Solaris je u Splitu poražen od domaćeg Jadrana sa 13:8 (4:0, 2:4, 3:2, 4:2). Kod Splićana najbolji Marinić Kragić sa 4, kod Solarisa Penava i Burburan po 2 gola.

Neobična utakmica u kojoj je Jadran odmah prelomio stvari u svoju korist, povevši nakon 9 minuta 6:0. No od 10. minute pa do kraja poluvremena zabijao je samo Solaris, čak 4 zaredom pa se na odmor otišlo sa zaostatkom od dva razlike.

U trećoj Splićani opet rade seriju 3:0, da bi naši opet četvrtinu dobro završili, Noa Burburan je dao gol iz peterca pa iz igre. U zadnjoj je Jadran opet povećao razliku, no Šibenčani ipak nisu dozvolili da poraz bude previsok.

Imena u sastavu Jadrana dovoljno govore kolikog jakog protivnika su Sunčani imali pa krajnjih minus pet i nije tako loše.

JADRAN: Mate Anić, Rino Burić 1, Jerko Marinić Kragić 4, Marino Čagalj 1, Zvonimir Butić, Duje Pejković 2, Luka Bukić, Marin Tomasović 1, Marin Delić, Nikša Dobud, Anđelo Šetka 1, Antonio Dužević 1, Ivan Marcelić, Ivan Domagoj Zović 2
SOLARIS: Marin Šparada, Paolo Jakovčević, Vice Erak, Luka Rak 1, Petar Čondić Kadmenović 1, Domagoj Butić, Karlo Kreković, Toni Radan 1, Jerko Penava 2, Borna Sirovec, Noa Burburan 2, Reuel D'Souza, Lucian Štrkalj, Šimun Brajković 1