U grčkom Solunu

LEN Eurokup: Solaris nakon grozne prve četvrtine do velikog preokreta protiv njemačkog Ludwigsburga

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   13.10.2022 u 18:59

LEN TV
Vaterpolisti Solarisa uspješno su počeli najvažnije natjecanje koje igraju ove sezone, europski LEN Eurokup. Na turniru 1. kruga u Solunu, svladali su njemački Ludwigsburg 08 sa 11:5 (0:3, 4:1, 3:1, 4:0). 7 igrača upisalo se u strijelce. U sljedećem kolu, sutra, čeka ih nizozemski ZV De Zaan.

U LEN Eurokupu ovaj tjedan igraju se 4 turnira prvog kruga natjecanja. Prve 4 ekipe sa svakog turnira plasirat će se u drugi krug, dok će preostali klubovi u novoosnovani Challenge Cup.

Nijemci su se pokazali kao težak protivnik. Štoviše, nakon 6 minuta bez golova, u posljednje 2 minute prve četvrtine dali su 3 gola i poveli sa nevjerojatnih 3:0.

Do polovice druge četvrtine Nijemci su još vodili tri razlike (4:1), no onda do kraja poluvremena Čondić Kadmenović u 13. i Erak u 14. i 15. minuti donose izjednačenje, s kojim se otišlo na odmor.

U trećoj četvrtini Penava i Radan doveli su Solaris u vodstvo, pogocima iz igrača više. Do kraja trećeg dijela Ludwigsburg je još jednom smanjio, no to im je bio posljednji gol u utakmici. Burburan je zabio za 7:5 u 21., a onda u posljednjoj četvrtini, nakon 4 minute bez pogotka, neizvjesnost su otklonili i posao dovršili Čondić Kadmenović, dvaput Butić i za kraj Penava.

Presudan faktor utakmice bilo je više izborenih igrača više Solarisa, naročito u zadnjoj četvrtini. Tako je Solaris napravio isto što i košarkaši Vienne jučer kod Šibenke; tek u zadnjoj četvrtini pokazao snagu i odvojio se na veliku prednost.

SOLARIS: M. ŠPARADA, JAKOVČEVIĆ, ERAK 2, BRAJKOVIĆ, ČONDIĆ KADMENOVIĆ 2, BUTIĆ 2, KREKOVIĆ 1, RADAN 1, PENAVA 2, SIROVEC, BURBURAN 1, T. ŠPARADA, ŠTRKALJ, trener JURE MARELJA
LUDWIGSBURG 08: KATUŠA, KUTCHUASHVILI 1, PAVIČIĆ-CAPUCHO 2, BAUER 1, DŽAJA, MANIĆ, ANĐELIĆ, METODIEV, LIPAR, PRIETO HERNANDEZ, BLAŽEVIĆ 1, ŠKILJIĆ, PISK, trener MARKO MARTINIĆ