Četvrta pobjeda

LEN Eurokup: Serijom 7:0 Solaris do pobjede nad Tenerifeom

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   15.10.2022 u 18:18

LEN TV
U 4. kolu turnira u Solunu, u sklopu prvog kruga LEN Eurokupa, Solaris je svladao španjolski Echeyde Tenerife sa 15:8 (3:3, 6:0, 4:4, 2:1) i zadržao prvo mjesto na tablici. Jerko Penava dao je 4 pogotka.

Ponovno su šibenski vaterpolisti odigrali europsku utakmicu u kojoj se dogodila velika serija nečijih pogodaka zaredom, ovaj put šibenskih.

Španjolci su poveli 1:0 i 3:1, da bi od 6. do 17. minute, dakle od kraja prve do početka treće četvrtine, zabijao samo Solaris, 7 puta zaredom, ostavivši Echeyde bez gola skoro 11 minuta.

Nakon toga je Echeyde smanjio na 11:7, ali nije bilo velikih uzbuđenja do kraja, miran kraj za konačnih 15:8.

Bio je to prvi susret Solarisa u Europi sa nekim španjolskim klubom koji nije iz Katalonije.

SOLARIS: M. Šparada, Jakovčević 1, Erak 2, Brajković 1, Čondić Kadmenović 1, Butić 3, Kreković, Radan, Penava 4, Sirovec, Burburan 3, T. Šparada, Štrkalj, trener Jure Marelja
ECHEYDE TENERIFE: Malnero Fernandez, Alegre Lopez 1, Espinosa Vazquez, Diaz Gonzalez 1, Magrina Gomez, Gutierrez Fernandez 1, Keuning 2, Espanol Lifante 1, Mercado Loza, Gonzalez Fernandez 1, Salvador Magana 1, Rodriguez Pestano, Perez Azzouz, trener Fermin Bennasar Diaz

Jutarnji rezultati:
Solaris-Montpellier 10:9
Echeyde Tenerife-ZV De Zaan 10:11
PAOK-Ludwigsburg 08 12:6

Sutra u 10:30 Solaris igra sa domaćinom PAOK-om iz Soluna. Ukoliko večerašnja utakmica PAOK-Montpellier ne završi pobjedom Grka, Solaris će već sigurno biti prvi na tablici. Prolaz je osiguran.