Petković 5 golova, Šparada 12 obrana

Korak bliže regionalnom opstanku: Bitna pobjeda Solarisa protiv Mornara, 17-ogodišnji Bralić zabio prvi put

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   02.10.2023 u 13:48

U 4. kolu skupine A Premijer regionalne vaterpolo lige, Solaris je nakon uvjerljive prve četvrtine slavio protiv splitske ekipe Mornar BS sa 16:10 (5:1, 2:2, 4:4, 5:3) te se približio opstanku u prvom rangu regionalnog natjecanja.

Niti 2 minute nisu trebale Solarisu da povedu sa 2:0, dvama pogocima Petkovića iz akcije sa igračem više. Do kraja prve četvrtine Šibenčani su već vodili 5:1, zahvaljujući Vrdoljaku sa još dva gola (peterac i iz igre) te Duji Akrapu.

Domaći su mirno održavali visoko vodstvo sve do pred kraj treće četvrtine, kad su uporni gosti bili najbliže značajnijem smanjenju rezultata: u 24. minuti imali su peterac za smanjiti na 11:8, domaći vratar Šparada obranio je Bušeliću.

Do kraja nije bilo previše uzbuđenja, a najzanimljiviji trenutak bio je prvi seniorski pogodak Luke Bralića za šibenski klub.

Suci Goran Gavrilović, Vlaho Radičević
SOLARIS: M. Šparada, Bralić 1, Brajković, R. Akrap, Jakovčević, Petković 5, D. Akrap 1, Pelicarić 2, Vrdoljak 4, Bulat 3, Burburan, Babara, Štrkalj, Desnica
MORNAR BS: Kordić, Prezzi 1, Hrvatić 1, Stojanac 1, Omrčen 2, Uvodić, Bušelić 4, Buzdovačić, Čumbelić, Ćurković, Penava, Gudurić 1, Vukašin, Dodoja

Solarisu slijedi velika domaća utakmica sljedeći vikend, kada im u 1. kolu grupne faze (1/16 finala) LEN Eurokupa dolazi francuski EN Tourcoing. U Regionalnoj ligi Sunčani će 13. listopada biti gosti Primorja.