Jednostavno prejaki

Jug uvjerljiv u Crnici: Obrana Solarisa solidna, napad nemoćan

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   02.11.2022 u 22:54

Facebook/VK Solaris
U zaostaloj utakmici 2. kola 1. HVL Solaris je poražen od gostiju iz Dubrovnika, momčadi Juga, sa 3:11 (0:1, 1:5, 1:4, 1:1). Butić je zabio dvaput za domaće, Joković triput za goste.

Bila je ovo tek druga utakmica Solarisa u novoj sezoni domaćeg prvenstva. U listopadu su uspjeli odigrati tek jednu, a onda su slijedila 4 turnira u 4 vikenda zaredom, odnosno 9 europskih, 2 regionalne i 3 kup utakmice, što znači da su igrači Solarisa igrali u prosjeku jednu utakmicu svaka dva dana.

Nakon POŠK-a ugošćen je Jug, koji u prvoj četvrtini nije pokazao svu snagu, Fatović je u 5. minuti jedini uspio svladati Šparadu. U drugoj četvrtini su Grgurović, Kakaris pa Joković podigli na 0:4 i to sve golovima iz igre, bez igrača više. Jedini gol za domaće u 1. poluvremenu postigao je Butić u 12. minuti, a onda su Kržić te Lazić iz peterca postavili rezultat prvih 16 minuta, 1:6.

Fatović iz peterca i dvaput Joković iz igre dovode rezultat do 1:9, nakon 6 minuta treće četvrtine. 8 razlike ostalo je do kraja, no ipak s vizualno boljim rezultatom za domaće. Na Burburanov gol uzvratio je Burđelez iz peterca, a potom, u zadnjoj četvrtini, nakon 6 minuta bez gola, Vukojević zabija za 2:11, a onda na drugoj strani Butić u posljednjoj minuti postavlja konačnih 3:11.

Posebna zanimljivost utakmice bila je da je, usprkos borbenim obranama na obje strane, bilo jako malo isključenja. Solaris je imao igrača više samo 5 puta (spomenuti gol Butića u posljednjoj minuti je jedini gol sa igračem više na cijeloj utakmici), a Jug je igrača više imao tek 2 puta, no zato su izborili i 3 peterca.

SOLARIS: Marin Šparada, Paolo Jakovčević, Vice Erak, Luka Rak, Petar Čondić Kadmenović, Domagoj Butić 2, Karlo Kreković, Toni Radan, Matej Josip Vrcić, Borna Sirovec, Noa Burburan 1, Toni Šparada, Lucian Štrkalj, Šimun Brajković, trener Jure Marelja

JUG: Toni Popadić, Ivuša Burđelez 1, Loren Fatović 2, Hrvoje Zvono, Maro Joković 3, Ivan Vukojević 1, Mauro Prkoča, Franko Lazić 1, Filip Kržić 1, Konstantinos Kakaris 1, Goran Grgurević 1, Marko Žuvela, Ivan Jurišić, Toni Mozara, trener Vjekoslav Kobešćak