Slijedi Italija

Hrvatska ženska vaterpolo reprezentacija skupinu dovršila teškim porazima, slijedi četvrtfinale

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   04.09.2022 u 11:17

Facebook/HVS
Nakon što su svladale Njemačku i Rumunjsku, što se na kraju pokazalo dovoljnim za prolazak u prvo četvrtfinale u povijesti, hrvatske vaterpolistice igranje u skupini A dovršile su uvjerljivim porazima od ekipa koje spadaju u vrh ženskog vaterpola, protiv Mađarske je bilo 6:22 (3:5, 2:4, 1:7, 0:6), a protiv Grčke 4:24 (2:9, 2:5, 0:5, 0:5).

Ovakvi rezultati pokazuju da hrvatski ženski vaterpolo ipak ne napreduje u odnosu na europski vrh, što ne čudi s obzirom na to koliko klubova i igračica imaju vrhunske reprezentacije, dok Hrvatska ima samo šest aktivnih klubova, a većina reprezentativki je maloljetna pa su neke igrale i po tri natjecanja ovo ljeto, a neke čak i odrekle se maturalnog putovanja da bi Hrvatska mogla kompletirati sastav.

Protiv Mađarske je prvo poluvrijeme čak pružen određen otpor, uglavnom na račun borbenosti se na poluvremenu gubilo samo 4 razlike pa onda nestalo u drugom, dok protiv Grčke nije bilo takvog perioda dobre igre. Posebno je nevjerojatan podatak da je Grčka zabila 24 gola, a Hrvatska imala ukupno 23 udarca na gol, što znači da bi Hrvatska izgubila čak i da je imala stopostotnu realizaciju šuta.

Strijelci za Hrvatsku bile su protiv Mađarske Rožić i I. Butić po 2, Miljković i Barišić 1, protiv Grčke Brnetić 2, Skelin i I. Butić 1. Članice Viktorije u reprezentativnoj kapici odradile su svoju dionicu, protiv Mađarske Ana Desnica je odigrala 8 minuta, protiv Grčke 13, dok je Andrea Marić provela na golu 9 minuta protiv Mađarica, a čak 24 minute protiv Grkinja, skupivši 3 obrane u prvoj i 4 u drugoj utakmici.

U skupini A Nizozemska je skupila 15, Grčka 12, Mađarska 9, Hrvatska 6, Njemačka 3 i Rumunjska 0 bodova, u skupini B Italija 15, Španjolska 12, Izrael 9, Francuska 6, Srbija 3 i Slovačka 0 bodova. Hrvatska će u četvrtfinalu na jaku Italiju. Bez obzira što su daleko od titula i medalja, veseli motivirani nastup igračica, koje će pokušati u doigravanju ostvariti što bolji plasman, kao nagradu za sve žrtve koje su podnijele za reprezentaciju.