Previše utakmica?

Dosadašnja sezona VK Solaris prepuna bizarnih utakmica

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   24.11.2022 u 16:50

VK Solaris/Facebook
Vaterpolisti Solarisa i ove sezone igraju 4 natjecanja, a poveći broj utakmica te možda i još poneki nepoznati razlog uzrokovali su neke zbilja nesvakidašnje događaje na njihovim utakmicama, a zadarska utakmica bila je možda i najčudnija vaterpolska utakmica svih vremena, ono što se u vaterpolu jednostavno ne događa. Vaterpola će do kraja kalendarske godine biti još, za vikend dolazi Regionalna liga, a Sunčani su saznali i protivnika u polufinalu Kupa.

U listopadu su odigrali čak 14 susreta. U LEN Eurokupu, već u prvoj rundi, bilo je čudnih preokreta i velikih serija, a turnir u Solunu zaključen je neobičnim remijem protiv domaćina PAOK-a, kada je Solaris dobio isključenje s pravom zamjene, a onda Grci sami zaradili 2 isključenja i poklonili Šibenčanima priliku za izjednačenje.

Drugi krug istog natjecanja Šibenčani su, pak, slabo odigrali. Na turniru u Šapcu, bez Penave, štekala je realizacija, izgubilo se od Šapca 16:6 (Burburan 2, Jakovčević, Čondić Kadmenović, Butić, Kreković), potom i od talijanske ekipe Trieste, također 16:6 (Čondić Kadmenović 2, T. Šparada 2, Butić, Burburan), onda se pobijedilo francuski Pays d'Aix 14:10 (Čondić Kadmenović 3, T. Šparada 3, Butić 2, Burburan 2, Jakovčević, Erak, Kreković, Radan), nakon čega se izgubilo i od Jadrana iz Herceg-Novog sa 15:2 (Kreković, Burburan).

Upravo ta utakmica protiv Crnogoraca bila je prva u seriji susreta sa ekstremno slabom realizacijom, jer su nakon nje uslijedili slični dvoboji u prvenstvu. U Crnici se ugostilo najprije jaki Jug i izgubilo sa 3:11 (Butić 2, Burburan), gdje se u obrani čak odigralo solidno, ali napad nije. Napad pogotovo nije postojao protiv Primorja. Treća slaba utakmica zaredom i domaći poraz 2:7 (Erak, Čondić Kadmenović) od izravnog konkurenta za 4. mjesto. Sjajni riječki vratar Čubranić, koji je loše branio u kup utakmici istih protivnika, u prvenstvenoj je branio vrhunski, primivši samo 2 gola, a moglo je i manje, s obzirom da su i ta dva ušla slučajno.

Uslijedile su onda 3 prvenstvene gostujuće pobjede zaredom, koje su Solarisu vjerojatno osigurale Ligu za prvaka. Sve tri vrlo neobične.

Protiv direktnog konkurenta Mornara u Splitu slavilo se sa 7:10 (Erak 3, Penava 2, Burburan 2, Čondić Kadmenović, Butić, Kreković). Na poluvremenu je bilo 5:5, a u drugom dijelu Solaris je odigrao sjajno u obrani, primio jedan gol na početku i jedan na kraju drugog poluvremena (14 minuta između bez primljenog pogotka).

Onda slijedi Zadar. Protiv posljednjeg Zadra uvjerljivo i očekivano se vodilo sa devet razlike (1:10) 9 minuta prije kraja, da bi se pobijedilo sa samo 1 razlike, 10:11 (Čondić Kadmenović 3, Penava 2, Jakovčević, Rak, Kreković, Sirovec, Burburan, T. Šparada). Zadrani su prvo smanjili na 3:10, a onda uspjeli u posljednjih 5 minuta postići 7 golova. Srećom, kod 8:10 i napada Zadra za doći na 1 razlike Penava je uspio uzeti loptu i realizirati iz kontre te tako spriječio potpuni filmski preokret.

Na kraju dolazi pobjeda u Zagrebu kod Medveščaka 10:18 (Penava 4, Rak 3, T. Šparada 3, Erak, Čondić Kadmenović, Butić, Kreković, Radan, Sirovec, Burburan, Brajković), gdje su Šibenčani riješili inače ravnopravan susret sa 8 pogodaka u 3. četvrtini.

Sljedeći prvenstveni susret je u petak 2. prosinca, kada nam dolazi Jadran. No prije toga ovaj vikend dolazi Regionalna liga, gdje Šibenčani očajnički traže bar jednu ekipu koju mogu pobijediti, kako bi izbjegli ispadanje. Raspored Šibenčana na turniru u Zagrebu: petak 20:00 Solaris-Novi Beograd (Arena Sport 1), subota 18:30 Mladost-Solaris (Arena Sport 2), nedjelja 13:00 Solaris-Šabac (Arena Sport 1). Saznali smo i parove polufinala Kupa, u Zagrebu 18. prosinca igrat će Jadran-Solaris te Jug-Mladost.