U Zagrebu i Šibeniku

Plivači Mora u dva vikenda do šest medalja

Sport   |   Autor: G.M.   |   22.10.2024 u 13:58

PK More
Kroz protekla dva vikenda održana su prva plivačka natjecanja u 25-metarskom bazenu ('Vidra' u Zagrebu i 'Sveti Mihovil' u Šibeniku), na kojima su plivači PK More imali priliku pokazati uvodnu formu za novu sezonu.

Najprije je u Zagrebu nastupio mlađi junior Goran Stegić, koji je potvrdio očekivanja isplivavši svoja najbolja vremena u disciplinama 200 m slobodno (5. mjesto), 50 m delfin (4. mjesto) i 50 m leđno, u kojoj je osvojio srebrnu medalju.

Nakon starijih plivača, na red je došlo natjecanje za kategorije kadeta i mlađih kadeta u Šibeniku, gdje su klub predstavljali Mislav Badurina, Vice Cvitan, Mate Džepina i Laura Petričić. Mlađi kadeti Mora su nastavili niz odličnih rezultata i nagovijestili još jednu dobru sezonu.

Mislav Badurina bio je najuspješniji među osvajačima medalja, s dvije zlatne medalje i to u disciplinama 50 m slobodno i 50 m prsno, ali i srebrom u disciplini 50 m leđno.

Mate Džepina osvojio je srebrnu medalju u disciplini 50 m delfin i brončanu medalju u disciplini 50 m leđno.