Na Baldekinu

Makarsko Novo Vrijeme osvojilo 9. Kup Grada Šibenika u malom nogometu

Sport   |   Autor: Goran Milić   |   10.09.2023 u 21:18

Futsal klub Crnica
Na vrućem Baldekinu (i tu ne govorimo o atmosferi na tribinama, već doslovno), Futsal klub Crnica još jednom je organizirao zanimljivo futsal natjecanje, 9. Kup Grada Šibenika. Od 4 prvoligaške ekipe, prvo mjesto osvojilo je Novo Vrijeme iz Makarske, a Crnica je završila treća. Jedna utakmica trajala je 2x15 minuta. Najbolji strijelac bio je Rafinha, najbolji vratar Bašković, a najbolji igrač Sesar.

Polufinale

Crnica-Vrgorac 1:3 (0:1)

U prvoj polufinalnoj utakmici susreli su se domaćin Crnica i Vrgorac. U 5. minuti nakon duplog pasa u kaznenom prostoru za goste je iz blizine pogodio Kirevski, za 1:0.

Utakmica je bila radna i borbena, ali na sljedeću veliku priliku za nekoga morali smo čekati sve do 24. minute, kada su Vrgorčani uspjeli upropastiti šansu sa dvojicom igrača na samog vratara Luketina. U 26. povećanje vodstva gostiju; nakon udarca sa desne strane, lopta je prošla kroz noge Luketinu, a onda ju je bez problema u mrežu pospremio Sesar. Tada je Crnica pokušala sa golmanom-igračem, no u 28. minuti tako je primila i treći gol, strijelac sa svoje polovice igrališta bio je Kozarić. Poraz je uspio u 30. minuti ublažiti Pavić, snašavši se u teškoj poziciji na lijevom kutu.

CRNICA: Žarko Luketin, Niko Škugor, Josip Petrović, Antonio Perić, Nikola Pavić, Josip Radić, Jure Copić, Danijel Knežević, Saša Babić, Paulo Katuša, Josip Jolić
VRGORAC: Senad Poračanin, Mate Mihaljević, Šimun Barišić, Marko Gašpar, Josip Sesar, Mateo Kozarić, Josip Govorko, Duško Martinac, Toni Kirevski, Ivan Grbavac, Darko Ivanković, Ante Jelavić, Josip Bošković

Novo Vrijeme-Torcida 4:2 (2:0)

Makarani su bili dominantni na početku, a već u 1. minuti zabio je nakon kombinacije sa suigračem Rafinha. U 11. minuti, nakon što je proigran sa desnog krila, loptu je za 2:0 pospremio u mrežu Kazazić.

Rafinha je drugo poluvrijeme počeo isto kao prvo, pogotkom u prvoj (odnosno 16.) minuti: sa lijeve strane kaznenog prostora pogodio je suprotni dio vrata. Na 3:1 smanjio je za Torcidu Repić u 18., sa desne strane. U 25. povećanje na 4:1, Leko je iskoristio jedno vješto dodavanje suigrača Sesara i pogodio po zemlji, sa nekih 10-ak metara. Potom Torcida kreće sa golmanom-igračem, a upravo je on (Kulušić) u 28. pogodio vrhunski iz daljine za smanjenje na 4.2, uz pomoć desne stative. U zadnjoj minuti drugi žuti dobio je baš Kulušić pa su Splićani vratili redovnog vratara.

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Mate Vuković, Rafinha, Sven Horvath, Marin Sesar, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Jakša Herceg, Duje Vladović, Marin Musinov, Vitorio Lima, David Barbarić, Antonio Husičić
TORCIDA: Josip Bonaca, Mijo Mišerda, Krešo Palada, Antonio Repić, Toni Legčević, Matej Stude, Luka Tešija, Luka Grubišić, Duje Paladin, Toni Vujić, Mateo Poljarić, Ivan Leko, Ante Silić, Duje Kulušić, Ivan Gudelj

Borba za 3. mjesto

Crnica-Torcida 3:3 (1:1) - na penale 4:3

Povela je Crnica već u 2. minuti, nakon što je Škugor iskoristio kombinaciju sa suigračem i pogodio sa ruba kaznenog prostora. Torcida je izjednačila u 11., kada su Splićani odigrali skoro preko cijelog terena dupli pas; pogodio je na kraju Stude, sam ispred vratara.

Drugo poluvrijeme otvorili su Splićani odmah pogotkom, u 16. zabio je iz blizine Mišerda. U narednom razdoblju Crnica je pogodila par puta sami okvir gola, da bi u 24. Perić pogodio sa više od 12 metara pod prečku za 2:2. Odgovor Torcide bio je vrlo brz, u istoj minuti splitsko vodstvo vratio je usamljeni Stude, udarcem sa lijeve strane. Odmah u 25. kombinacija Crnice u kaznenom prostoru i 3:3, zabio je Perić.

Penali: Radić 1:0, Mišerda 1:1, Perić 2:1, Grubišić-Jolić brani, Babić-promašaj visoko preko gola, Legčević 2:2, Škugor 3:2, Stude 3:3, Katuša 4:3, Repić-Jolić brani

Finale

Vrgorac-Novo Vrijeme 2:5 (1:2)

Makarani su na početku bili aktivniji, nakon stative Rafinhe u 1. minuti uslijedio je pogodak Vukovića u 2., s desne strane pod prečku, u vratarev kut. U 10. nova majstorija Rafinhe za 0:2. Vrgorac se ne predaje pa u 12., nakon makarske prilike, iz kontre poentira Gašpar.

Efikasan početak drugog dijela: najprije nakon kratkog dodavanja kod slobodnog udarca vrhunski u „devedesetu“ pogađa Gašpar u 16., a onda u sljedećem napadu Novo Vrijeme preko Rafinhe iz polukontre vraćaju vodstvo (2:3). U 19. pogađa za 2:4 Vladović, skroz iskosa, skoro sa aut-linije; pogodak koji ide na dušu vrataru Vrgorca. Za samo 8 minuta Novo Vrijeme iskoristilo je bonus pa više nisu mogli igrati toliko agresivno. U 28. odlično je kontru sam odigrao Lima, na kraju zaobišao i golmana i pogodio za 2:5. Vrgorac je pokušao s golmanom-igračem zadnjih par minuta, no bez uspjeha.