Poraz od 3:0 u finalu

Šibenik 1983 nije mogao do trofeja Superkupa Hrvatske: Futsal Dinamo bio je prejak

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   10.09.2023 u 19:59

Pixsell/ Goran Stanzl
Malonogometaši Šibenika 1983 nisu mogli protiv Futsal Dinama u finalu Superkupa Hrvatske. Aktualni prvak slavio je s 3:0 i tako u sezonu ulazi na isti način na koji ju je i zatvorio – osvojenim trofejem.

Bila je to tvrda utakmica u kojoj su Zagrepčani jako dugo lomili šibenski otpor. U prvih 20 minuta mreže se nisu tresle.

Odolijevali su Šibenčani svim pokušajima domaćina sve do 25. minute kad je Prgomet prvi 'načeo' mrežu šibenske momčadi. Tri minute kasnije Postružin je zabio drugi gol.

Pokušali su Šibenčani s golmanom igračem doći do gola i povratka u utakmicu, ali bezuspješno. Dodatna potvrda pobjede domaćina stiže u posljednjoj minuti utakmice, zabio je Perić za konačnih 3:0.

Pred svojim navijačima Futsal Dinamo stigao je tako do novog trofeja.

FUTSAL DINAMO – ŠIBENIK 1983  3:0 (0:0)
Prvi sudac: Nikola Jelić
Drugi sudac: Vedran Babić
Treći sudac: Mateo Šimunov
Četvrti sudac: Mateo Videc
Delegat: Ivan Župan
Kontrolor suđenja: Saša Tomić
FUTSAL DINAMO: Ante Piplica, Nikola Gudasić, Dominik Fotak, Luka Perić, Kristijan Postružin, Antonio Konsuo, Mateo Mužar, Kristian Čekol, Mihovil Prgomet, Toni Vučković, Danijel Dekanić, Neven Zonjić, Filip Novak, Ivan Pavlić, trener: Matija Đulvat
ŠIBENIK 1983: Mascarenhas Nazario Kaue, Mario Žumberac, Franko Cinotti, Zvonimir Šućur, Bartul Ora, Dominik Nadoveza, Antonio Imširović, Thomas Monteiro Silva, Ivan Škugor, Ante Kosor, Franko Knez, Josip Ćoran, Mikhael Almeida Carvalho, trener: Teo Strunje
STRIJELCI: 1:0 Prgomet (25′), 2:0 Postružin (28′), 3:0 Perić (40′)