Š-Ši Futsal club slavio protiv 'Miše Kovača', nova pobjeda Udruge Tribunj - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Ostali sportovi  •   OBJAVA: 15.04.2016, 22:05h   •

Malonogometna liga Kluba Šibenčana

Š-Ši Futsal club slavio protiv 'Miše Kovača', nova pobjeda Udruge Tribunj

Facebook Š-Ši Futsal club slavio protiv 'Miše Kovača', nova pobjeda Udruge Tribunj
OBJAVA 15.04.2016, 22:05h

Odigrane su utakmice šestog kola malonogometne lige Kluba Šibenčana u Zagrebu. Ponovno je liga ponudila puno zanimljivih utakmica, a pobjede su ostvarili Ši-Šu Futsal Club, Udruga Tribunj, Barone i Zlarin.

Ši-Ši Futsal Club – Mišo Kovač  5:1 (Niko Maričić x2, Matej Petković x2, Tomislav Višnjić – Antonio Bumbak)

Utakmicu su obje ekipe započele oprezno i zatvorene, dijelom zbog činjenice da niti jedna ekipa nije imala zamjenu. Prva prilika djelo je Bumbaka, koji nakon prodora pokušava lobovati vratara Šišija Danijela Galića, koji se morao skinuti za ovu prigodu zbog nedostatka igračkog kadra. U 7. minuti vidjeli smo prvi pogodak, a on je djelo Nike Maričića koji dovodi u prednost ekipu Šišija prelijepim pogotkom s otprilike 7 metara sa sredine, gdje pogađa lijevom nogom u gornji desni kut vratara ekipe Miše Kovača.

U devetoj minuti isti igrač nakon kontranapada pogađa vratnicu. Dvije minute nakon toga Jambrešić dva puta prijeti Galiću, ali ovaj pokazuje svoje golmanske sposobnosti. U 14. minuti Šiši povećava prednost preko Mateja Petkovića koji postiže pogodak nakon odbijanca u obrani Miše Kovača.

U prvih šest minuta drugog poluvremena nije bilo značajnijih događanja, kada Ši-Ši povećava vodstvo nakon kontranapada u kojem na prazan gol Petković postiže svoj drugi pogodak na asistenciju Živkovića. Nakon pogotka Petkovića budi se ekipa Miše Kovača, te prijeti preko Peraka i Bumbaka, ali bezuspješno.

U 27. minuti Maričić rješava pitanje pobjednika svojim drugim pogotkom, koji postiže nakon kontranapada nakon duplog pasa na prazan gol. Minutu poslije Maričićevog pogotka Antonio Bumbak postiže počasni pogodak špicom s otprilike 8 metara. Do kraja utakmice Tomislav Višnjić postiže pogodak kojim postavlja konačan rezultat na asistenciju Petkovića.

Šibenski Most – Psihijatrija 2:2 (Jakov Ivić, Stipe Bušac – Antonio Čoga, Ante Džapo)

Od samog početka se znalo da će ovo biti jako tvrda utakmica, a predviđeno se i ostvarilo. U prvih deset minuta utakmice vidjeli smo tek nekoliko dalekometnih udaraca s obje strane. S jedne strane prijete Slavica, Bilić i Škugor, dok s druge strane prijete Jurišić i Ungarov. U desetoj minuti ekipu Šibenskog Mosta u prednost dovodi Jakov Ivić koji postiže sretni i spretni pogodak nakon outa, u kojem je Stipe Bušac poslao dugu i visoku loptu, na koju nespretno reagira vratar Psihijatrije, te dopušta Iviću da iskoristi pruženu priliku i postigne pogodak.

Niti nepune dvije minute nakon Ante Džapo prolazi strijelca prvog pogotka, te dodaje na drugu stranu Antoniju Čogi pored vratara Mostaša Barića, koji na prazan gol postiže pogodak. Kad je sve upućivalo da će se na poluvrijeme otići sa neriješenim ishodom, budi se najbolji igrač Mostovaca ove sezone Stipe Bušac, te uzima loptu igračima Psihijatrije, prelazi jednog protivničkog igrača, te fantastično pogađa s otprilike 12 metara s desne strane u gornji lijevi golmanov kut.

U drugo poluvrijeme obje ekipe su ušle jako agresivno, te je već nakon šest odigranih minuta bilo 7 akumuliranih prekršaja. U prvih deset minuta drugog poluvremena nije bilo većih prigoda. U 25. minuti Psihijatrija izjednačava rezultat pogotkom Ante Džape koji okreće svog vratara i postiže pogodak pored vratara Mostovaca Barića. Do kraja utakmice Mostovci su uputili nekoliko opasnih udaraca, ali Škugor i Bilić bili su neprecizni, što je rastužilo vjernu navijačicu Šibenskog Mosta Andreu Prgomet.

Udruga Tribunj – TLM  4:1  (Bruno Zadro, Marin Premužić, Lovre Botica, Marko Grubelić – Niko Rak)

U susret su obje ekipe ušle ispipavajući snagu protivnika. U prvih pet minuta su obje ekipe igrale čvrsto i sigurno u obrani, te nije bilo nikakvih prilika, ni poluprilika. Prvu priliku na utakmici propustio je Marić za TLM, nakon kontranapada u kojem je u stopostotnoj prilici promašio okvir gola. Nakon ove izrazite prilike Metalaca, nije bilo izglednijih prigoda do pogotka koji je postigao Bruno Zadro u 12. minuti nakon kontranapada u kojem prolazi pored obrane TLM-a, te svladava vratara Metalaca. Odmah nakon pogotka Tribunjci su imali još jednu veliku prigodu, ali udarac Luke Babuna sa 6 metara brani vratar TLM-a. Tribunjci na odmor odlaze s minimalnom prednošću.

Tribunjci odlično ulaze u drugo poluvrijeme, te već u drugoj minuti postižu pogodak u kojem Marin Premužić povlači kontranapad, odigrava dupli pas sa svojim kumom, Lukom Babunom, te postiže pogodak za 2:0. Nakon pogotka Tribunjaca, vratar Tribunjaca Grubelić fantastično reagira, te brani izrazitu priliku Varenine, kojeg samog na otprilike 4 metra sa sredine pronalazi Rak, nakon prodora po desnoj strani.

Nakon ove prilike uslijedila je još jedna prilika Metalaca, ali Zadro sprječava kontru 3 na 2, te loptu odbija u korner. Nakon dvije prilike Metalaca, bude se i Tribunjci, te prijete preko Babuna, kojem još jednom udarac brani vratar Puncet. Tri minute prije kraja utakmice Metalci uvode golmana igrača, ali to se nije pokazao kao pametan potez. Prvo primaju pogodak za 3:0, kojeg postiže Lovre Botica na asistenciju Luke Babuna, koji je oduzeo loptu i dodao Botici koji svladava golmana-igrača TLM-a.

Potom Metalci ipak smanjuju prednost, kada nakon lijepe akcije Niko Rak postiže pogodak s 4 metra sa lijeve strane na asistenciju Vukadinovića. Do kraja smo vidjeli još jedan pogodak. Vratar Tribunjaca Marko Grubelić uzima loptu nakon udaraca Metalaca, te postiže predivan pogodak sa gola na gol, kojim postavlja konačni rezultat utakmice.

Barone – Kurba Vela 2:1 (Goran Relja, Antonio Prnjak – Bruno Mudronja)

U utakmicu bolje ulaze igrači Baronea, ali dvije prilike Kulušića brani odlični vratar Kurbe Vele Krešimir Skračić. Barone je imao terensku nadmoć, ali to nije uspio iskoristiti. S druge strane i igrači Kurbe Vele su imali nekoliko udaraca sa većih udaljenosti, ali siguran je i vratar Baronea, Branimir Renje. Kada se činilo da nećemo vidjeti golove u prvom poluvremenu, na scenu stupa Bruno Mudronja, koji nakon lijepe akcije Murterina postiže pogodak s druge stative.

U samom početku drugog poluvremena Murterani prijete, ali Renje još jednom odlično reagira. Potom Skračiću prijeti Živković, ali lopta prolazi pored stative. Nakon prilike Baronea, utakmica se zahuktava, te se nižu prilike sa obje strane. S jedne strane prijete Budiša i Mudronja, dok s druge strane prijeti Relja. Kada se činilo kako će Murtirani upisati prve bodove ove sezone, na scenu stupa Antonio Prnjak. Prvo asistira Goranu Relji, koji postiže pogodak s otprilike 7 metara, s desne strane, za poravnanje rezultata. Potom u istoj minuti postiže pogodak vrijedan tri boda.  Odlučio se na udarac sa 6 metara sa lijeve strane, a vratar Skračić je ostao nemoćan, te je u posljednjoj minuti Prnjak postao heroj navijača Baronea.

Zlarin – Pijaca  5:3  (Dinko Bilić x2, Dino Štrelov, Andrija Vukov, Ivan Brajković  - Ante Puče x2, Niko Labor)

Zlarin odlično ulazi u utakmicu, te već u prvoj minuti dolazi u vodstvo preko Dinka Bilića, koji postiže pogodak nakon što su Zlarinjani izigrali obranu Pijace, te iz blizine matira vratara Pletikosu. Utakmicu su obje ekipe otvorile jako otvoreno, te su se prilike nizale jedna za drugom. Neprecizi su bili Zorić i Puče s jedne strane, te Vukov s druge strane.

U devetoj minuti rezultat poravnava najbolji strijelac Pijace Ante Puče koji postiže pogodak s otprilike 6 metara udaljenosti od gola, sa sredine. Do kraja poluvremena Pijaca je potpuno okrenula rezultat. Još jednom se pokazalo koliko Zlarinu fali vratar. Niko Labor postiže pogodak sa otprilike 14 metara, koji velikim dijelom ide na dušu vratara Zlarina. Do kraja poluvremena udarac Vukova brani Pletikosa.

Zlarinjani odlično otvaraju drugo poluvrijeme. Prvo prijete preko Vukova, ali udarac odlazi malo iznad grede. Minutu potom Andrija Vukov postiže fantastičan pogodak možda metar ispred centra sa desne strane, na koji je i Pletikosa morao bolje reagirati. Odmah u sljedećoj, 18. minuti, Ivan Brajković Zlarinjane dovodi u vodstvo na asistenciju Rajkovića. U tim minutama smo gledali jako uzbudljivu utakmicu, te već sljedeću minutu Ante Puče poravnava rezultat, nakon prodora Plavčića.

Ali veselje igrača Pijace nije dugo trajalo. Već sljedeći napad Štrelov postiže pogodak kojim dovodi Zlarin u vodstvo. Potom mreže miruju nekoliko minuta, ali Zlarinjani su imali nekoliko prilika. Udarac Rajkovića sprječava vratnica, te ne dopušta ekipi Zlarina odlazak na sigurniju prednost. Ipak u 24. minuti Dinko Bilić, najbolji igrač utakmice, postiže eurogol volejom nakon kornera s 8 metara. Do kraja su Zlarinjani imali još nekoliko prilika, ali dva puta Bilić, te jednom Vukov i Josip Brajković ne uspijevaju svladati Pletikosu.