Utakmice vrlo uzbudljive

Poznati polufinalisti malonogometnog turnira 'Lišane 2023.'

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   28.08.2023 u 18:11

Marko Ledenko Mane
U četvrtfinalnim utakmicama malonogometnog turnira 'Lišane 2023.' gledatelji su došli na svoje. Malonogometni „ filter„ odradio je svoj posao, ostale su najbolje i najkvalitenije ekipe.

Ljepoticu turnira odigrali su Rupe i Budak. Obje ekipe bile su žestoko, „nabrijane„ u velikoj želji da se plasiraju u završnicu polufinala. To su pokazale od prve minute na terenu i gledatelji su uživali u velikoj i najboljoj utakmici turnira. Svaki centimetar terena bio je pokriven i bilo je zaista teško stvoriti prigodnu priliku. Rupe su u jednoj brzoj kontri preko lukavog Šime Kartela u 11. minuti povele 1:0 i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

Početkom drugog poluvremena Rupe preko Antonija Blaića povećavaju vodstvo na 2:0. Budak se nije dao smesti i krenuo je silovito da što prije poravna rezultat. Plod takve igre  brzo se isplatio i Budak je preko Marina Bačića smanjio na 2:1. Do kraja utakmice obrana Rupa bila je na velikim mukama, Budak je nametnuo visok ritam igre, stvarao puno izglednih prilika, ali lopta nije htjela u mrežu Rupa. Rupe su uspjele sačuvati vodstvo i zasluženo su prošli u polufinale.

Young Boysi su lako i neočekivano pobjedili Pakovo selo 3:0. Young Boysi imaju veliku želju i odgovornost jer brane prošlogodišnji naslov iz Lišana.

U utakmici Friška riba Kukurin i Piramatovci svakoj ekipi pripalo je po jedno poluvrijeme. Piramatovci su u prvom poluvremenu bili opasniji, konkretniji, stajali su bolje na terenu i otišli su na poluvrijeme s vodstvom 1:0 . U drugom poluvremenu Kukurin je preko sjajnog, iskusnog Lea Klarina igrao kao preporođen i preokrenuo rezultat na 3:1. Do kraja utakmice Kukurin je držao visok ritam igre, stvarao izgledne prilike i Piramatovci nisu imali odgovor na takvu igru rastrčane ekipe Kukurina. Kukurin je zasluženo pobjedio 3:1 i plasirao se u polufinale.

Murvicošijada je opet pokazala svoju veliku kvalitetu, spremnost, uigranost i Popay je bio nemoćan tijekom cijele utakmice. Murvicošijada im je napunila pet komada u mrežu i svojom igrom nagovjestila da će biti jedan od favorita za osvajanje ovog prestižnog turnira.

Zbog najavljenih vremenskih nepogoda polufinale će se odigrati u četvrtak. Parovi polufinala: Murvicošijada  - Friška riba Kukurin, Graditeljstvo Ilić Young Boys – Rupe.

Školsko igralište. Gledatelja: 300.  Suci: Slaven Čirjak i Ante  Jergan

RUPE   -  BUDAK     2 : 1
RUPE - L.Radnić, A.Radnić,  Blaić (1), Mandušić, Bajalica,  Kartelo (1)  ,   Silov ;     Karega , Dujić,  Brajković,  Brnada. Voditelj ekipe : Joso Dujić
BUDAK  -  BačIć (1),  Dubravica,  Rubelj  ,  Orlović, Brajković ,  L.Bačić  ,  Bobanović  , Vunić,  Ćoran ,  Čirjak. Voditelj ekipe : Mateo  Orlović

GRADITELJSTVO  ILIĆ YOUNG  BOYS  -  PAKOVO  SELO      3 : 0
GRADITELJSTVO  ILIĆ  YOUNG  BOYS  - Abramović,  Vukančić, Šušak (2),  Ilić-Gagi,  Jurić,  Šitum (1),  Bilaver,  Brekalo,  Vulić , Ljutić. Voditelj  ekipe : Nikola  Ilić
PAKOVO  SELO  -  Lovrić,  Knežević  ,  Klarin ,  Mijat, Ponoš   Nadoveza , Prgin , Slavica,  Mrdeža. Voditelj ekipe : Ante  Štrkalj

FRIŠKA  RIBA  KUKURIN  -  PIRAMATOVCI      3 : 1
FRIŠKA RIBA  KUKURIN - Bračanov,  Petrović,  Meić-Sidić, Klarin (1), Kendeš,  Šimat,  Đuran,  Špadina (1),  Klarić, Konjevoda (1), Vodanov, Voditelj ekipe : Ivan  Matov-Kukurin
PIRAMATOVCI   - Đaković,  Papac,  Cinotti,  Mijatović (1), Rodić ,  Jakovljević,  Burazer , Arambašič,  Munega,  Knez. Voditelj ekipe : Danijel  Galić

MURVICOŠIJADA  -  POPAY      5 : 0
MURVICOŠIJADA  -  Ćustić,  ,  l.Lučić ( 2),  Vukančić,  Tokić,  N.Lučić (2),   Matija Surać ,  Zdrilić,  Colić-Škuca (1)  A.Lučić , Martin  Surać. Voditelj ekipe : Kristijan Starčević
POPAY - Marinović,  Pavlović  - Muri ,  Biluš,  Raspović, Hasanović,  Batur,  Dujmović,  Tabula,  Duvnjak. Voditelj ekipe : Ivan  Budan

Tekst i foto: Marko  Ledenko - Mane