Igrač više sve promijenio

Ni sami ne znaju kako: Šibenik iščupao superbitni bod u Koprivnici, ali što je danas bilo Morrisonu?

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   25.10.2024 u 20:06

Vjeran Žganec Rogulja/Pixsell
U susretu 11. kola SuperSport HNL-a, Šibenik je u gostima kod Slaven Belupa izvukao rezultat 2:2 (1:1). Goste je u vodstvo doveo I. Božić u 20. minuti, preokrenuli su Nestorovski u 30. i T. Božić u 57., a s igračem više konačni rezultat postavio je Prekodravac u 88.

Šibenik je još jednom uzeo bod na terenu na kojem u ovom desetljeću nije još izgubio. Kod Slaven Belupa, dominantnog sve dok nije ostao s igračem manje, Šibenčanima sredina opet nije donijela puno toga, a igru mu je opet vodila obrana. Ipak, požrtvovnost narančastih igrača na kraju je donijela veliki, ogromni bod.

Koprivnička ekipa puno bolja od početka, Đaković je već u prvih deset minuta morao dvaput spašavati Šibenika. Bez pravog centarfora u prvih 11, narančasti su bili bezopasni punih 20 minuta, ali onda u 20. iznenadno šibensko vodstvo: Bakić je uklizao na jednu ključnu loptu na sredini, poslao je na desno krilo Gržanu, koji odlično pogađa u sredinu šesnaesterca, tamo Zdunić loptu propušta, a Ivan Božić je smiruje i kraj čuvara šalje u mrežu, za 0:1.

Nakon toga, Slaven nastavlja s dominacijom i šansama. U 27. danas dekoncentrirani Morrison krivo procjenjuje loptu pa Đaković mora spašavati intervencijom ispred Grgića. U 29. Đaković opet dobro brani, ovaj put Liberu, koji je iz blizine glavom pucao nakon ubačaja Dolčeka zdesna, nakon nove greške Morrisona. U sljedećoj akciji Agbekpornuov udarac je blokiran u gostujućem kaznenom prostoru.

Bila je to samo najava izjednačenja; već u 30. Nestorovski zabija za domaćina: Crepulja je nabacio zdesna iz slobodnog udarca, lopta je dugo putovala, a Makedonac je najviši između više Šibenikovih igrača, uključujući i u ovoj situaciji izgubljenog Morrisona.

Do kraja poluvremena koprivnička ekipa je nastavila kontrolirati igru, a šibenska je neuspješno pokušavala organizirati barem jednu kontru. U 41. minuti još jednom Morrison daje priliku Slavenu, Božić je s lijeve strane iz voleja tukao preko gola.

Šibenik je često u prvom poluvremenu gradio napade na opasan način, riskantnim dodavanjima golmana i obrambenih igrača blizu svog gola, no to nije bilo kažnjeno. U 43. se Dolček namjestio na šut na jaču lijevu nogu, a udarac sa 17 metara obranio mu je Đaković.

U 53. Zuta više nije mogao nastaviti igru pa ga je zamijenio Brajković. U 57. domaćin vodi, Bosec je nabacio s desne strane, a Tomislav Božić je zabio glavom, opet pokraj Morrisona.

Blijedo drugo poluvrijeme Šibenika dobilo je novi smjer kada je Agbekpornu vodio jednu kontru, slabo baratao loptom koja mu je pobjegla, a on uklizao na nju pa srušio Prekodravca, za drugi žuti karton. Šibenik je tad, stihijski, konačno krenuo više naprijed.

U 84. Prekodravac promašuje veliku priliku, nakon kornera Majića s desne strane, Punčec mu je proslijedio loptu, a ovaj iz blizine neometan puca pokraj desne stative.

Prekodravac se ipak iskupio u 88.; Majić je pucao iz daljine, Sušak obranio, lopta se odbila desno do visokog Kulušića, koji ju majstorski glavom vraća u sredinu za svog suigrača, koji se hrabro baca na nju te je iz blizine ubacuje za konačnih 2:2.

U trećoj minuti nadoknade Martinović zamalo donosi novo domaće vodstvo, nakon odličnog udarca isprve nakon lopte s lijeve strane, ali otišla je lopta pokraj lijeve stative.

Stadion Ivan Kušek Apaš, gledatelja 1500, sudac Duje Strukan (Split)
SLAVEN BELUPO: Sušak, Grgić (od 71. Lulić), T. Božić, Kovačić, Lučić, Crepulja (od 71. Martinović), Agbekpornu, Bosec, Liber (od 90. Ćubelić), Dolček (od 90. Boras), Nestorovski (od 77. Jelić Balta), trener Mario Kovačević
ŠIBENIK: Đaković, Morrison, Punčec, Gržan (od 60. Baković), Zdunić (od 60. Kulušić), Zuta (od 53. Brajković), Prekodravac, Bakić (od 77. Majić), Gačić, I. Božić (od 77. Torres), Roca, trener Marko Kartelo

U sljedećem kolu Šibenik dočekuje Dinamo, sljedeći petak od 18 sati.