Efikasni u drugom poluvremenu

Carević otvorio listu strijelaca protiv Splita, u nastavku se juniorima Šibenika otvorilo

Nogomet   |   Autor: G.M.   |   26.10.2024 u 17:24

U susretu 10. kola Prve NL za juniore, Šibenik je svladao ekipu Splita sa 9:1 (2:0). Strijelci za domaće bili su Carević (31'), Grgas Grando (45', 53'), Parmać (62', 90'), Radman (68', 80'), Nekić (69') i Vieira (87'), a za goste Mikulić (74').

Nakon što su u prošlom kolu poraženi kod Istre 1961 sa 2:1 (Žiković 16', Celija 36'-Grbelja 80'), Šibenikovi juniori nisu danas imali težak posao protiv Splita, kluba u velikim problemima, ne samo što se tiče juniorskog sastava.

Po sunčanom vremenu, na pomoćnom igralištu koje je opet bez tribina, gosti iz Splita bili su koliko-toliko ravnopravni prvo poluvrijeme. Posljednja momčad na tablici često odigra dobro prvo poluvrijeme, no u nastavku se gotovo uvijek raspadnu, tako i ovog puta.

U 31. Carević, nećak bivšeg trenera seniorske ekipe, glavom zabija za 1:0, nakon ubačaja s lijeve strane strane iz slobodnog udarca.

U 45. povisuje Grgas Grando, s visine šesnaesterca, u akciji koja je uslijedila nakon kornera s lijeve strane. U nastavku, isti igrač zabio je i za 3:0 u 53. minuti, iskoristivši dubinsku loptu zdesna, izbivši pred golmana i pogodivši bliži kut.

U 62. Matas je uposlio Parmaća, koji je postavio 4:0 pet minuta nakon ulaska u igru, nakon što je ostao sam na lijevoj strani kaznenog prostora.

U 68. nakon nabačaja zdesna zabio je Radman. Samo minutu poslije, za 6:0 poentira Frane Nekić; Vieira je najprije driblingom napravio skoro sve na desnoj strani pa našao usamljenog suigrača na lijevoj.

U 74. je Mikulić smanjio na 6:1, iz okreta u kaznenom prostoru.

U 80. opet zabija Radman, nakon podvaljene mu lopte. U 87. Vieira je zabio za 8:1, uklizavši u blizini gola na loptu koja je došla slijeva. Konačnih 9:1 postavio je Parmać, nakon dodavanja F. Nekića.

Pomoćno igralište na Šubićevcu, gledatelja 50, sudac Niko Radnić (Šibenik)

ŠIBENIK: Katalinić (od 70. Ilić), F. Nekić, Bikić (od 64. Štrbac), Paić (od 57. Radman), Grbelja (od 64. Buva), Šalić, J. Nekić (od 57. Vieira), Carević (od 57. Parmać), Matas, Sopić, Grgas Grando (od 64. Vukušić), trener Ivica Vastić

SPLIT: Marasović (od 54. Čukušić), Batinić, Milaković, Bekavac, Polić, Papić, Martinović, Bogdan, Mikulić, Rendić (od 66. Čipčić), Borovičkić (od 66. Vidan), trener Mirko Milaković

U sljedećem kolu Šibenik gostuje kod Graničara J. iz Đurđevca 2. studenog.