Minus 26

Split prejak na Gripama : Još jedan poraz GKK Šibenke u Ligi za prvaka

Košarka   |   Autor: ŠibenikIN   |   28.03.2023 u 20:54

Ivica Čavka/KK Split
Košarkaši GKK Šibenke zabilježili su još jedan poraz u Ligi za prvaka. ABA ligaš Split bio je vrlo uvjerljiv, slavili su rezultatom 101:75.

U HT Premijer ligi za prvaka ništa nova kad su košarkaši Šibenke u pitanju. I u trećem su kolu doživjeli poraz. Bio je to još jedan poraz Milačićeve momčadi koja će tako još morati čekati na prvo slavlje u ovosezonskoj ligi za prvaka.

Već do isteka prve četvrtine Splićani su stekli dvoznamenkastu prednost. Na identičnom zaostatku Šibenčani su bili i na poluvremenu.

No, u nastavku raspoloženi domaćini samo su dodatno povećali svoju prednost. Odnosi se to pogotovo na treću četvrtinu gdje su postigli deset koševa više od momčadi s Baldekina.

U novom porazu GKK Šibenke najefikasniji su bili Jambrović s 15 i Pleadin s 14 koševa.

Split – Šibenka 101:75 (29:17, 20:20, 30:20, 22:18)
Split, Košarkaška dvorana Gripe. Gledatelja: 400
Split: Kalajžić (10), Runjić (10), Vuko (3), Shorter (18), Nelson (17), Sullivan (17), Gizdavčić (5), Tišma (12), Ukić (7), Jukić, Perkušić (2), Mavra.
Šibenka: Kakar (2), Howard (8), Brocić (11), Perković (8), Jambrović (15), Skorić (8), Bobek, Klarin (9), Pleadin (14), Antić, Škugor, Brajković.