Regionalni turnir U-11 za dječake – regija jug

Škola košarke Dražen Petrović četvrta u Dalmaciji, Toma Meštrov u najboljoj petorci turnira

Košarka   |   Autor: ŠibenikIN   |   22.04.2024 u 19:28

Facebook Škola košarke Dražen Petrović
S osvojenim četvrtim mjestom vratili su se mladi košarkaši Škole košarke Dražen Petrović s regionalnog turnira za U-11 dječake – regija jug koji se proteklog vikenda održao u Svetom Filipu i Jakovu.

U natjecanju u grupi mladi su Šibenčani prvo s 48:21 pobijedili vršnjake Alkara, da bi potom s visokih 71:18 poraženi od Splita. Završili su tako na drugom mjestu grupe s jednom pobjedom i jednim porazom.

Protivnik u polufinalu bio im je Zadar koji je bio uspješniji, te je slavio rezultatom 41:19. Nisu uspjeli mladi šibenski košarkaši domoći se medalje, u susretu za brončano odličje poraženi su od Dubrovnika rezultatom 53:33.

Turnir su tako igrači Škole košarke Dražen Petrović zaključili na četvrtom mjestu, a vrijedi izdvojiti i da je njihov igrač Toma Meštrov izabran u najbolju petorku turnira.

Plasman na Završni turnir Mini košarke za kategoriju U-11 dječaci izborili su Split i Zadar koji su osigurali plasman u Pazin.