Trudili se jesu, ali...

Šibenka bez šansi kod Splita

Košarka   |   Autor: G.M.   |   21.10.2024 u 19:45

Ivica Čavka/KK Split
U susretu 4. kola FavBet Premijer lige za košarkaše, Šibenka je u gostima kod Splita poražena sa 97:62 (22:15, 30:22, 19:18, 26:7).

Termin ponedjeljka popodne niti je inspirirao igrače da odigraju neku sjajnu košarku ni splitsku publiku da to dođe gledati. Šibenka, koju su s tribina pratili Junaković, Škedelj i Green, je u prvih šest minuta imala velikih problema s realizacijom, zabila samo 4 poena i tako dala priliku domaćinu da bez velike igre i također uz probleme sa šutom dođe do dvoznamenkaste prednosti.

Nije to slomilo Šibenčane, koji su se u nekoliko navrata vraćali na prihvatljivi zaostatak. U 10. minuti Jukić je tricom smanjio na 18:13, da bi druga četvrtina počela s tri domaće trice naspram jedne gostujuće. Gosti nisu mogli pratiti splitski napad po učinku pa je u 13. Split poveo 36:22. Ipak, Šibenka je imala još prilika za povratak: u 16. Pleadin promašuje tricu za samo minus šest, u kontri Splićani pogađaju uz faul i začas je minus 12 (42:30).

Rezultatska amplituda do kraja poluvremena bila je i dalje velika: od 46:30 do 46:37 pa nazad do zaostatka od 52:37.

U 24. Split prvi put, nakon serije 7:0, vodi 20 razlike (61:41), no ni to nije spriječilo Šibenku da odigra maksimalno koliko može do kraja. Naprotiv, u sljedeće tri minute slijedi šibenska serija 9:0, za 61:50, ali potom Splićani prave svojih 8:1, početkom zadnje četvrtine 7:0, sredinom iste 13:0 te Šibenka nije mogla izbjeći težak poraz, zapravo pretežak, s obzirom da domaći nisu odigrali ništa posebno, a opet izgledali bolji za barem dvije klase.

Dvorana na Gripama, gledatelja 300, suci Bojan Kruljac, Marko Mustapić i Matej Findri
SPLIT: Shorter 6, Jordano 7, Kučić 20, Škara 4, Ljubičić 9, Katić 3, Klepo, Vuko 12, Perkušić 17, Pavin 1, Benson 11, Kapusta 7, trener Slaven Rimac
ŠIBENKA: Pleadin 7, Vujičić 8, Jukić 13, Serdarušić 14, Brajković 2, Bobek, Begić, Badrak 10, Šarić, Škugor 8, trener Roko Jurlina

U sljedećem kolu Šibenka u subotu dočekuje Dubrovnik.