FOTO Skuter na električni pogon kninskih srednjoškolaca osvojio prvo mjesto na državnom Inova natjecanju - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Županija  •   OBJAVA: 31.05.2014, 17:08h   •

Četvrta medalja u SSŠ Kralja Zvonimira

HR Knin FOTO Skuter na električni pogon kninskih srednjoškolaca osvojio prvo mjesto na državnom Inova natjecanju
OBJAVA 31.05.2014, 17:00h

Mladi kninski inovatori na skuteru su, kažu, radili oko pet mjeseci. Bio je to dugotrajan posao jer su neke dijelove morali nabaviti iz inozemstva, motor, primjerice, iz Hong Konga. Skuter može postići brzinu do 35km/sat te do 2500 okretaja.

Učenici Srednje strukovne škole Kralja Zvonimira ostvarili su značajan uspjeh na zagrebačkoj smotri INOVA MLADI 2014, najvećoj izložbi inovacija mladih u Hrvatskoj, koja okuplja mlade inovatore kako iz Hrvatske tako i iz inozemstva, javlja HR Knin.

Za preradu benzinskog skutera na električni pogon, učenici elektromehaničke škole Ljuban Juko,  Kristijan Komarac i  Mario Vučemilović Vranjić s mentorom prof. Antom Duilom, osvojili su zlatnu medalju u kategoriji maturalnih radova.

Ovo je već peta medalja s Inove Mladi za ovu kninsku školu, a druga za redom. Naime, prošle ju je godine dobio  Ljuban Juko s kolegom Glasnovićem  za vjetroelektranu od 500 wati. Zbog svega toga Društvo inovatora Dalmacije dodijelilo im je i  priznanje za najbolje inovacije u Dalmaciji.

Radove ovih učenika - vjetroelektranu i skuter na električni pogon, moći će uskoro vidjeti i građani Knina i to najvjerojatnije idućeg tjedna na Trgu Ante Starčevića.

IZVOR ČLANKA:   HR Knin

KLJUČNE RIJEČI:  Inova / Knin / SSŠ Kralja Zvonimira / srednjoškolci / skuter / električni pogon / zlato / medalja /