Velika bitka u Crnici: Remi šibenskog Solarisa i crnogorske Budve - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Vaterpolo  •   OBJAVA: 16.02.2019, 20:27h   •

Derbi A2 Triglav vaterpolske lige

Velika bitka u Crnici: Remi šibenskog Solarisa i crnogorske Budve

Facebook VK Solaris Velika bitka u Crnici: Remi šibenskog Solarisa i crnogorske Budve
OBJAVA 16.02.2019, 20:27h

Vaterpolisti Solarisa odigrali su u Crnici 8:8 protiv crnogorske Budve u posljednjoj domaćoj utakmici u regionalnoj ligi.

Velika se bitka vodila na bazenu u Crnici, u susretu dvije momčad koje se nalaze na prve dvije pozicije na ljestvici. Šibenčani su postigli prvi gol na utakmici, preko Krekovića. Gosti uzvraćaju s dva uzastopna gola: Franeta donosi izjednačenje, a Vukmirović prvo vodstvo. Na kraju četvrtine rezultat je bio 2:2, jer je s igračem više precizan Bušelić.

Do prednosti u nastavku dolaze gosti. Ćetković zabija za 2:3, a izjednačenje donosi golom iz igre Vlahović. Na drugoj strani Danilović koristi igrača više i Crnogorci ponovno vode. 42 sekunde prije odlaska na odmor Begović je donio novo izjednačenje, postigao je svoj prvi gol za 4:4. No, na odmor su šibenski vaterpolisti otišli s minimalnom prednošću, Vlahović je prvo izborio isključenje, a odmah potom i realizirao napad za šibenskih 5:4 na poluvremenu.

Vodstvo od dva gola prednosti domaćim je vaterpolistima donio Bušelić golom u drugoj polovici treće četvrtine. Ćetković potom smanjuje na 6:5, a Pelicarić svojoj momčadi donosi novo vodstvo od dva pogotka prednosti, s koliko je momčad Joška Krekovića ušla i u posljednju dionicu igre.

Prvi gol Štrkalja Šibenčanima je donio i do tada najvećih plus tri (8:5). Ekspresan je bio odgovor na drugoj strani, Budva BR smanjila je odmah na 8:6. Nije dugo prošlo, a gosti su još jednom poentirali, ponovno isti igrač – Franeta. Nisu domaći vaterpolisti iskoristili svoje napade u sljedećim minutama, pa je kazna stigla nešto kasnije kad su Budvani izjednačili na 8:8 iz peterca 36 sekundi prije kraja. Imali su domaćini još jedan napad za možebitnu pobjedu, no, Pelicarićev udarac nije završio u mreži.

Završilo je tako remijem, a Šibenčani su i dalje u prednosti nad Budvom kojoj je ovo drugi remi, uz jednu pobjedu, dok su Šibenčani u dosadašnjim utakmicama upisali jedan remi i sve ostale pobjede.

KLJUČNE RIJEČI:  Vaterpolo / VK Solaris /