Zadnje kolo regularnog dijela sezone

Solaris u trećoj četvrtini slomio otpor Mornar BS, u četvrtfinalu protiv istog protivnika

Vaterpolo   |   Autor: ŠibenikIN   |   23.03.2022 u 22:25

Vaterpolisti šibenskog Solarisa pobijedili su s 12:7 splitski Mornar BS u Crnici u zadnjem kolu regularnog dijela sezone.

Vodili su Šibenčani od početka, no, parirali su im dobro Splićani. S 3:2 dobila je momčad Jure Marelje prvu četvrtinu. Druga dionica pripala je gostima, pa je na poluvremenu na semaforu svjetlilo 6:6.

A onda odluka u drugom poluvremenu. Ubacili su vaterpolisti Solarisa u brzinu više, postigli su četiri gola u trećoj četvrtini, a Šparada je u toj dionici svoju mrežu sačuvao netaknutom.

Punih 12 minuta gosti su bili bez gola u drugom poluvremenu, a tu se Solaris odvojio, te na kraju i sačuvao svoju pobjedu. Ta im je pobjeda donijela i četvrto mjesto na tablici, odnosno Mornara BS kao protivnika u četvrtfinalu.

Penava je zabio tri gola, Malenica, Pelicarić i Bulat po dva, dok su Štrkalj, Koprčina i T. Šparada po jedan put tresli mrežu protivnika.