Zadnje kolo, slijedi Primorje

Solaris u Splitu ponovno bez snage da sačuva veliko vodstvo

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   04.03.2023 u 12:35

VK Jadran/Facebook
U posljednjem 13. kolu 1. HVL, odnosno 5. kolu Lige za prvaka, Jadran je u Splitu svladao Solaris sa 12:8. Scenarij kojeg smo vidjeli dosta puta ove sezone ponovio se i na Poljudu, poveli su Šibenčani na početku sa tri razlike protiv jakog protivnika, no vrlo brzo izgubili prednost. Solarisu sada slijedi najvažniji dio sezone, doigravanje u kojem će tražiti novi plasman u europska natjecanja. No najprije ih u srijedu čeka prva utakmica protiv Valisa iz Valjeva za opstanak u Regionalnoj ligi.

Burburan, Jakovčević, Penava i Kreković donijeli su Solarisu veliko i neočekivano vodstvo 1:4, na minutu i 21 sekundu prije kraja prve četvrtine. No već do isteka četvrtine Jadran postiže dva pogotka.

I u drugoj četvrtini Solaris je imao vodstvo (4:5) u 9. minuti, potom je uslijedilo 5 i po minuta bez pogotka obiju ekipa, da bi Jadran opet zabio dva pogotka u zadnjih minutu i po četvrtine te tako prvi put poveo.

Solaris se držao na minimalnom zaostatku i cijelu treću četvrtinu, da bi Jadran i treći put na utakmici zabio dva pogotka na kraju četvrtine i otišao na velikih 10:7.

U posljednjoj četvrtini prve 4 minute nije bilo pogotka, a onda su Splićani još malo povećali prednost, na konačnih 12:8. Solaris pred doigravanje ipak može biti zadovoljan otporom kojeg su pružili jednom od favorita natjecanja.

Jadran - Solaris 12:8 (3:4, 3:1, 4:2, 2:1)

Split, Bazen u Poljudu, suci Maro Savinović i Jakov Blašković
JADRAN: Marcelić, Burić (2), Marinić Kragić (3), Čagalj (2), Z. Butić, Pejković (1), Bukić (1), Tomasović (1), Delić, Žilić, Šetka, Dužević (2), Anić, Zović, trener Jure Marelja
SOLARIS: M. Šparada, Jakovčević (2), Erak (2), Rak, Goleš, D. Butić, Kreković (2), Radan, Penava (1), Sirovec, Burburan (1), T. Šparada, Štrkalj, Brajković, trener Denis Seferović
Igrač više: Jadran 2 od 4, Solaris 2 od 4, peterci: Jadran 2 (1), Solaris -

Liga za prvaka tako je gotova, Liga za opstanak dovršit će se danas, a već su poznati i parovi četvrtfinala doigravanja (Jadran-POŠK, Jug-Medveščak, Mladost-Mornar BS, Primorje-Solaris). U Ligu prvaka sljedeće sezone idu tri najbolje ekipe, dok četvrta i peta idu u Kup LEN-a. Solaris još nije pobijedio nijednu od prve 4 ekipe ove sezone, vidjet ćemo kako će se snaći u dvije utakmice protiv Primorja, ali ako i ne uspiju, slijedi im borba za 5. mjesto i Europu.