Osvojeno četvrto mjesto

Solaris propustio tri razlike u zagrebačkoj majstorici

Vaterpolo   |   Autor: Goran Milić   |   18.05.2022 u 22:02

FURKISPORT
U trećoj, odlučujućoj utakmici za 3. mjesto u Prvenstvu Hrvatske, Solaris je u Zagrebu poražen od Mladosti 9:8 (2:2, 1:3, 3:2, 3:1). Zagrebački klub tako će sljedeće sezone igrati u Ligi prvaka, a Šibenčani u Kupu LEN-a.

Povijest se ponovila, vaterpolistima Solarisa dogodilo se isto što i u kultnoj polufinalnoj seriji 2008. protiv Mladosti. Nakon pobjede u gostima, u Crnici su „Sunčani“ poraženi 1 razlike, nakon propuštenog napada u posljednjim trenucima, a u trećoj utakmici u gostima Solaris je imao 3 razlike i nije ih uspio sačuvati. Ista stvar dogodila se i ove godine, a Mladost se ponovo pokazala kao mačka sa devet života te će i sljedeće sezone igrati u kvalifikacijama vaterpolske Lige prvaka, iako su Šibenčani dugo prijetili da im to konačno oduzmu.

Mladost je povela u prvoj minuti, Biljaka je bio uspješan nakon brze zagrebačke akcije s igračem više. Šibenčani, koji su na tribinama imali određenu navijačku potporu, izjednačili su u 4., nakon što je Pelicarić uspio sebi stvoriti priliku za otvoreni šut. Do kraja četvrtine Bulat je realizirao igrača više iz blizine za 1:2, a Dašić u sljedećem napadu izjednačio za domaćine, također s igračem više.

Početkom druge četvrtine Solaris se odvaja na dva razlike. Goreta s lijeve strane realizira igrača više u 9., a Penava je uspješan iz peterca u 11. minuti. Igrač više bio je glavno oružje obiju ekipa pa Mladost već u sljedećem napadu smanjuje na 3:4, a novo vodstvo gostiju od 2 razlike donosi Koprčina, nakon što je vratar Mladosti obranio udarac Pelicarića, a lopta se odbila do strijelca. Do kraja poluvremena više nije bilo golova, na odmor se otišlo sa 3:5. Mladost je sve svoje golove dala s igračem više, dok je Solaris uspio dvaput zabiti iz normalne igre, pokazavši puno bolju realizaciju nego u drugoj, šibenskoj utakmici.

Osim napada, momčad trenera Marelje popravila je i probleme koje im je Mladost radila u Šibeniku po lijevoj šibenskoj strani. U 19. minuti već je senzacionalnih tri razlike, Koprčina zabija nakon još jednog prekršaja Mladosti za isključenje, no onda se Mladost budi i vraća na minimalni zaostatak, nakon dva pogotka iz igre Dašića i Bajića. Potpuni povratak domaćina donosi Rakovac iz peterca, no Šibenčani ne gube glavu, iznuđuju novo isključenje domaćeg igrača, a nakon brze akcije i prijenosa Pelicarić donosi 6:7, rezultat kojeg je Solaris održao do kraja treće četvrtine.

Prvi gol u posljednjem periodu postiže Fabris iz igre za 7:7 u 26. minuti, a Bajić donosi Mladosti i preokret otvorenim udarcem iz daljine. Problemi šibenskog napada u zadnjoj četvrtini se nastavljaju i Mladost dvije minute do kraja dolazi do dva razlike, nakon napada sa dva igrača više. Mladost je, kao i u Šibeniku, trošila vrijeme, za Solaris je smanjio Pelicarić u napadu sa dva igrača više 27 sekundi do kraja i domaćin je samo trebao opet očuvati loptu do kraja. I tad se događa sporan trenutak, pri čuvanju lopte igrač Mladosti radi evidentan prekršaj, a trener Dajić zove time-out nakon toga, suci dosuđuju time-out, iako se prekršaj dogodio prije. Solaris do lopte više nije mogao.

MLADOST: Jurlina, Samardžić, Obuljen, Biljaka 1, Lazić 1, Dašić 2, Vrbnjak, Rakovac 2, Mihaljević, Bajić 2, Fabris 1, Škiljić, Ćosić, Herceg, trener Zoran Bajić
SOLARIS: M. Šparada, Malenica, Erak, Štrkalj, Kovalenko, Goreta 1, Sirovec, Pelicarić 3, Penava 1, Bulat 1, Koprčina 2, T. Šparada, Štrkalj, Čondić Kadmenović, trener Jure Marelja