Poraz vaterpolista Solarisa na startu turnira: Tempesti i Ortigija 'spustili rampu' - ŠibenikIN - News portalŠibenikIN - najčitaniji portal Šibensko-kninske županije

Vaterpolo  •   OBJAVA: 27.09.2019, 22:36h   •

Euro LEN Cup

Facebook VK Solaris Poraz vaterpolista Solarisa na startu turnira: Tempesti i Ortigija 'spustili rampu'
OBJAVA 27.09.2019, 22:36h

Vaterpolisti Solarisa u svojoj Crnici igraju drugi kvalifikacijski turnir Euro LEN Cupa. U prvoj utakmici na turniru s 12:10 poraženi su od talijanske Ortigije, čiji je junak bio vratar koji je upisao čak 22 obrane.

Minimalno vodstvo imali su Talijani poslije prve dionice igre. Poveli su potom 5:2 uz šibenske prosvjede na pojedine sudačke odluke. Razigrali su se tada igrači Joška Krekovića koji do poluvremena dolaze na 5:5.

Treća četvrtina pripada gostima: zabijaju četiri gola, a Solaris samo jedan. Glavni krivac za to je Stefano Tempesti, vratar Talijana koji je do kraja utakmice upisao nevjerojatne 22 obrane.

Uz njega, na drugoj strani neumoljiv je bio još jedan poznati talijanski vaterpolist Valentino Gallo koji je čak pet puta matirao Šparadu.

U drugoj utakmici večeri mađarski Miskolc je tek u završnici došao do pobjede nad španjolskom Mediterraneom. A upravo su Mađari sutrašnji protivnik šibenskih vaterpolista (18:45 sati).

Solaris - Ortigia 10:12 (2:3,3:2,1:4,4:3)
Šibenik, bazen u Crnici. Gledatelja 150.
Suci: Matan Schwarz (Izrael) i Hendrik Shopp (Njemačka).
Solaris: Šparada (12 obrana), Malenica, Erak, Štrkalj, Bulat, Herceg (3), Vlahović (3), Pelicarić, Mudražija (1), Sabioni, Koprčina (2), Kovačić (1), Jukić.
Ortigia: Tempesti (22 obrane), Cassia, Abela, La Rosa, Di Luciano (1), Ferrero, Giacoppo, Gallo (5), Rotondo, Rossi (3), Vidović (1), Napolitano (2), Condemi.
Igrač više: Solaris 6/13; Ortigia 7/14. Peterci: Ortigia 2/3.

KLJUČNE RIJEČI:  Vaterpolo / VK Solaris /