Odluka u drugoj utakmici

Neizvjesna utakmica i ovog puta pripala Riječanima: Poraz Solarisa u prvoj utakmici četvrtfinala

Vaterpolo   |   Autor: Š.I.   |   17.04.2021 u 21:11

VK Solaris/arhiva
Vaterpolisti Solarisa poraženi su rezultatom 10:9 u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Prvenstva Hrvatske, u susretu odigranom u šibenskoj Crnici.

Niti u četvrtom međusobnom ovosezonskom susretu šibenski vaterpolisti nisu uspjeli pobijediti Riječane. I ovog puta bio je to neizvjestan susret, odlučen tek u zadnjoj četvrtini.

Rezultatom 2:2 završila je prva dionica igre. A na poluvremenu gosti su imali vodstvo od jednog gola razlike.

Treća četvrtina pripada domaćim vaterpolistima, pa se u potpunom egalu ulazu u zadnju četvrtinu. Tu su gosti efikasniji, te na kraju slave pobjedu s jednim golom razlike.

Koprčina s tri gola bio je najefikasniji u šibenskim redovima, po dva gola postigli su Kreković i Pelicarić.

Odluka o polufinalistu domaćeg prvenstva past će nakon uzvratnog susreta u Rijeci.

Solaris - Primorje 9:10 (2:2, 3:4, 3:2, 1:2)
Šibenik, bazen u Crnici. Bez gledatelja.
Suci: Nenad Periš i Robert Tiozzo.
Solaris: M. Šparada 8 obrana), Malenica, Goreta, Štrkalj (1), Kovalenko, Herceg (1), Kreković (2), Pelicarić (2), Penava, Bulat, Koprčina (3), Stahor, Jukić, T. Šparada. Trener: Jure Marelja.
Primorje: F. Čubranić (15 obrana), Jovančević, Burbiran (), N. Čubranić, Brubnjak (2), Blažić (1), Vrbnjak, Rakovac (1), Augusti (2), Jurišić, Babić (1), Paparić (2), M. I. Čubranić, Car. Trener: Igor Hinić.
Igrač više: Solaris 1/9; Primorje 3/5.