Tijesna pobjeda momčadi iz Herceg Novog

Minimalnim porazom od Jadrana Solaris otvorio drugi turnir Premier lige u Budvi

Vaterpolo   |   Autor: ŠibenikIN   |   20.01.2022 u 19:01

Arhiva
U prvoj utakmici drugog turnira Premier lige koji se igra u Budvi, vaterpolisti Solarisa poraženi su minimalno od Jadrana. Bilo je 12:11 za sastav iz Herceg Novog.

Poslije prve dionice igre Crnogorci su imali jedan pogodak prednosti. Vrlo neizvjesno bilo je u preostale tri četvrtine, a, zanimljivo, sve tri završile su neodlučeno.

Značilo je to da je Jadran sačuvao prednost iz prve četvrtine i na kraju upisao pobjedu.

Pelicarić je u šibenskim redovima postigao četiri gola, po tri su gola postigli Goreta i Penava, dok je jedan gol postigao Sirovec.

U petak momčad Jure Marelje igra protiv zagrebačke Mladosti, u subotu s domaćinom Budvom, a turnir će zaključiti u nedjelju protiv Novog Beograda.

JADRAN (HN) - SOLARIS 12:11 (3:2, 4:4, 2:2, 3:3)
BUDVA, Gradsko plivalište. Gledatelja 30. Suci: Stefanović i Anđelić.

JADRAN (HN): D. Šurović, Vujičić, Vučurović 2, Obradović, Vujović 2, D. Radović 3 (1), Murišić 1, Gardašević 2, Muscat 1, V. Radović, Caraj, Petković 1 (1), I. Radović, Stevović..
SOLARIS: M. Šparada, Malenica, Erak, N. Štrkalj, Sirovec 1, Goreta 3, Kreković, Pelicarić 4 (1), Penava 3 (1), Bulat, Koprčina, T. Šparada, L. Štrkalj, Čondić-Kadmenović.
PETERCI: Jadran (HN) 2-2, Solaris 2-2.