Posljednja pripremna utakmica

Hrvatska u Crnici poražena od SAD-a nakon preokreta u trećoj četvrtini

Vaterpolo   |   Autor: G.M.   |   20.07.2024 u 10:41

HVS
Hrvatska vaterpolska reprezentacija poražena je u posljednjem pripremnom susretu pred Olimpijske igre, protiv SAD-a u Šibeniku, rezultatom 11:13 (3:2, 3:2, 1:5, 4:4).

Šibenik je bio domaćin zadnjih desetak dana hrvatskoj reprezentaciji, uoči odlaska u Pariz na Olimpijske igre, koja se od našeg grada oprostila u ambijentu ispunjenog otvorenog bazena u Crnici utakmicom protiv Amerikanaca.

U prvom poluvremenu je domaća momčad diktirala tempo i rezultat. Amerikanci su tek jednom poravnali (2:2), nakon hrvatskog brzog vodstva 2:0. U prve dvije četvrtine hrvatska prednost više puta iznosila je dva razlike (4:2, 5:3, 6:4).

U drugom poluvremenu SAD je promijenio igru te umjesto plitke obrane zaigrao visoki presing. Rezultat te promjene je 1:5 u trećoj četvrtini, a početkom zadnjih osam minuta rezultat je bio 7:10.

U prvom dijelu zadnje četvrtine Luka Bukić je s dva uzastopna brza gola uspio smanjiti zaostatak na jedan gol (9:10), ali brzo su Amerikanci ponovo poveli tri razlike. Harkov i Fatović lijepim golovima su smanjili na 11:12, da bi Alex Bowen također lijepim golom zaključio utakmicu.

Reprezentativci sada dobivaju slobodan vikend, a završno okupljanje je zakazano u Zagrebu u ponedjeljak 22. srpnja. Dva dana kasnije slijedi let u Pariz.

Bazen u Crnici, gledatelja 800, suci Vlaho Radičević, Ante Bura

HRVATSKA: Popadić, Burić, Fatović 2, Lončar, Joković 2, Bukić 3, Vukičević, Žuvela 1, Marinić Kragić 2, Vrlić, Biljaka, Kharkov 1, Anić, trener Ivica Tucak

SAD: Weinberg, Hooper 2, Vavić 1, Obert 1, Daube 2, Cupido, Hallock, D. Woodhead, Bowen 2, C.W. Dodd 1, R. Dodd 2, Irving 2, Holland, Q. Woodhead, trener Dejan Udovičić

Hrvatska će u Parizu igrati u skupini A s Italijom, Rumunjskom, Grčkom, SAD-om i Crnom Gorom, dok će se u skupini B nalaziti Australija, Srbija, Mađarska, Francuska, Japan i Španjolska. Prve četiri ekipe iz svake skupine proći će u četvrtfinale.