Domaćin nije bio inferioran, dapače

Šubićevac više nije neosvojiva tvrđava: Neugodna tradicija za Šibenik nastavljena, Osijek odnio bodove

Sport   |   Autor: ŠibenikIN   |   25.09.2021 u 21:03

Milan Sabic/PIXSELL
I u šestoj uzastopnoj utakmici nogometaši Šibenika ostali su bez golova, samim time i bez bodova u dvoboju protiv Osijeka. Slavili su gosti na Šubićevcu s 2:0. Rezultatski reklo bi se glatko, no, rezultat itekako vara. Šibenik je bio apsolutno bolji u prvom poluvremenu, no, gosti su vodili poslije eurogola i greške domaćina. U završnici utakmice gosti su samo potvrdili svoju pobjedu, a Šibenik je i ovog puta ostao bez postignutog gola.

Dugo je trajalo uvodno ispitivanje snaga, igralo se otvoreno na obje strane, čekalo se na prve ozbiljnije prijetnje punih 15 minuta. I u razmaku od nekoliko minuta, od 16. do 18. minute, Šibenik je imao nekoliko odličnih prilika. Prvo je Perićev pokušaj nogom blokirao Nejašmić, u nastavku akcije pokušao je i mladi Rak, u bloku je ovog puta Bočkaj, domaćini su dobili samo korner. I poslije tog kornera pucali su Šibenčani, Marin je prijetio, Ivušić je pokupio tu loptu.

A nakon što te svoje prilike Rosasov sastav nije iskoristio, gosti jesu prvu priliku koju im se nenadano ukazala, poslije greške Šibenčana. Fiolić je došao do lopte nakon 'asistencije' domaće momčadi, odapeo je s preko 25 metara ljevicom i, mora se priznati, rijetko viđenim eurogolom svojoj momčadi donio prednost. Desetak minuta trebalo je Šibeniku da opet zaprijeti: pucao je M. Jakoliš nakon solo akcije, preko gola.

Vrlo rano sudac Čuljak iziritirao je svojim odlukama domaće tribine. Osječki napadač Topčagić u 30. je minuti dobio žuti karton zbog neopreznog starta prema domaćem vrataru Rogiću. Niti dvije minute kasnije novi nesmotren start istog igrača, ovog puta debelo na polovici gostiju i to s leđa, sudac Čuljak ne sankcionira taj start novim kartonom, već samo prekršajem za Šibenik. Uzburkale su se strasti na tribinama, ali i na terenu su Šibenčani tražili drugi žuti karton za igrača prvoligaša s Drave. Čuljak nije imao hrabrosti i drugi put posegnuti u džep. A morao je! Šibenik je u toj situaciji itekako oštećen, susret je trebao nastaviti s igračem više!

U 38. minuti Osijek prijeti preko Jugovića, Batarelo to blokira i lopta odlazi u korner. Ubačaj iz kuta, Topčagić je najviši, ali šut glavom nije precizan. Šibenik je odigrao odlično poluvrijeme, bio je bolji od suparnika, ali do pogotka nikako da dođu. Osječanima je jedan poklon i eurogol Fiolića bio dovoljan da s rezultatskom prednošću odu na odmor. Po prikazanom, domaćini su zaslužili puno više, no, broje se samo golovi.

U nastavak je Šibenik ušao bez promjena, Bjelica je izvadio strijelca Fiolića i uveo Gržana. Prvi udarac imali su gosti: pucao je Hiroš, ali Rogić je to lako pokupio. Terensku inicijativu ima Šibenik, ali većih opasnosti pred Ivušićem nema. Poslije 15-ak minuta igre u nastavku uveo je Rosas Bačelić-Grgića i Torresa. Veliku priliku imali su gosti u 69. minuti: srećom, Gržanov pokušaj nije bio precizan. U 82. minuti Žaper je zatresao mrežu, pomoćnik je označio zaleđe, VAR je provjeravao i na kraju priznao pogodak.

Tek u sudačkoj nadoknadi opet se javljaju domaćini: Marin je zaprijetio iz slobodnog udarca, Ivušić je izbacio u korner. Osijek se branio, prijetio iz kontri u drugom dijelu i jednu takvu je iskoristio i to preko Žapera tek što je ušao u igru. Šibenik u nastavku nije bio jednako dobar kao u drugom dijelu, evidentno je kako domaćini imaju puno 'kraću' klupu za razliku od gostiju.

U samoj završnici Antonio Marin pada u kaznenom prostoru gostiju, nakon kontakta s vratarem gostiju Ivušićem. Sudac Čuljak nije se oglasio, a ni iz VAR-a nije bilo intervencije i koju sekundu potom označio je kraj utakmice.

ŠIBENIK- OSIJEK 0:2 (0:1)
Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 746.
Sudac: Ante Čuljak – Zagreb
Pomoćnici: Anto Marić – Zagreb