U 10 minuta

Šiši skroman u pobjedi Thundera uz 4 koša

Sport   |   Autor: HINA   |   15.03.2023 u 08:43

EPA/Peter Foley SHUTTERSTOCK OUT
Milwaukee Bucks su sinoć postali prva NBA momčad koja je upisala 50. pobjedu ove sezone, a to im je donijelo plasman u doigravanje nakon što su na gostovanju sa 116-104 svladali Phoenix Sunse.

Giannis Antetokounmpo je predvodio Buckse sa 36 koševa, 11 skokova i osam asistencija. Brook Lopez je imao 21 poen i 10 skokova za Milwaukee, koji je ostvario 21. pobjedu u posljednje 23 utakmice i izborio mjesto u doigravanju sedmu sezonu zaredom. Jrue Holiday ubacio je 12 poena, a Jae Crowder i Bobby Portis Jr. po 11.

Devin Booker postigao je 20 od svojih 30 poena u drugom poluvremenu za Phoenix. Deandre Ayton dodao je 16 poena i osam skokova, Cameron Payne ubacio je 13, Jock Landale 12, a Chris Paul 11 ​​poena i osam asistencija.

Sunsi su izgubili tri uzastopne utakmice nakon niza od četiri pobjede.

Oklahoma City Thunder Darija Šarića su kod kuće sa 121-107 bili bolji od Brooklyn Netsa, a hrvatski je košarkaš u toj pobjedi svoje momčadi sudjelovao sa skromnim učinkom.  Odigrao je nešto više od deset minuta i zabio četiri koša uz šut iz igre 2/4 (trice 0/1).

Shai Gilgeous-Alexander ubacio je 35 poena za pobjedu Oklahome, a Josh Giddey upisao je osmi triple-double u karijeri i četvrti u sezoni sa 15 poena, 13 skokova i 10 asistencija. Luguentz Dort završio je utakmicu sa 24 koša, postigavši ​​rekordnih šest trica, dok je rookie Jalen Williams dodao 23 poena i 10 skokova.

Poraz je bio tek drugi za Netse u zadnjih sedam utakmica i prekinut je niz od dvije pobjede. Mikal Bridges predvodio je Brooklyn sa 34 poena, dok je Cameron Johnson dodao 23.

Cleveland Cavaliers su ostvarili drugu uzastopnu pobjedu nad Charlotte Hornetsima koje su sinoć nadigrali na njihovom terenu sa 120-104.

Evan Mobley ubacio je 26 koševa uz šest skokova, Cedi Osman je ušao s klupe i zabio 24 poena, a Caris LeVert je dodao 22.

Kelly Oubre Jr. iz Charlottea vratio se nakon jedne utakmice izostanka zbog bolova u leđima i zabio 28 koševa, a pratio ga je Terry Rozier sa 22.

New York Knicks su, nakon što su nadoknadili zaostatak od 16 koševa, na gostovanju sa 123-107 bili bolji od Portland Trail Blazersa.

Immanuel Quickley zabilježio je 26 koševa i 10 skokova, dok je Julius Randle ubacio 24 koša i 10 skokova. RJ Barrett je upisao 22 poena za New York, koji je dobio 11 od 14 utakmica. Miles "Deuce" McBride zabio je 18 koševa, a Josh Hart dodao je 16 za Knickse koji su na petom mjestu Istočne konferencije sa samo 11 utakmica prije kraja.

Damian Lillard predvodio je Portland, kojem je ovo četvrti poraz zaredom, sa 38 koševa, sedam skokova i sedam asistencija.

Washington Wizards su sa 117-97 pobijedili gostujuće Detroit Pistonse, a  do pobjede ih je vodio Bradley Beal sa 36 koševa. Kristaps Porzingis je skupio 18 poena, sedam skokova, četiri asistencije, četiri blokade i tri ukradene lopte.

Killian Hayes predvodio je Pistonse, koji su izgubili 12 od posljednjih 13 utakmica, s 20 koševa i sedam asistencija. Bojan Bogdanović nije igrao zbog ozljede.

Toronto Raptors su, zahvaljujući rekordnoj prvoj četvrtini, sa 125-110 nadigrali Denver Nuggetse.

Fred VanVleet utakmicu je završio sa 36 koševa, od čega je osam trica, a O.G. Anunoby je dodao 24 poena za Raptorse, koji su prekinuli niz od tri poraza.
Nikola Jokić je postigao 28 pogodaka uz osam skokova i sedam asistencija za Nuggetse vodeću momčad Zapadne konferencije, kojima je ovo četvrti uzastopni poraz.

Toronto je vodio 49-30 nakon jedne četvrtine uz 71,4 posto šuta iz igre (20-za-28) i to je rekord franšize. Najveća prednost Toronta na utakmici iznosila je 24 koša, ali su u zadnjoj četvrtini Nuggets smanjili na samo šest koševa.

San Antonio Spursi su sa 132-114 bili bolji od Orlando Magica i srušili su rekord franšize sa 22 trice.

Predvodio ih je Jeremy Sochan koji je skupio 29 koševa i 11 skokova. Zach Collins dodao je 25 poena za San Antonio, a Doug McDermott i Devonte' Graham zabili su po 15. Paolo Banchero predvodio je Orlando sa 27 poena, dok je Wendell Carter Jr. dodao 16 poena i 10 skokova.

LA Lakers su sa 123-108 svladali New Orleans Pelicanse, a Anthony Davis je zabio 35 koševa i dodao tome 17 skokova protiv svoje bivše momčadi. Malik Beasley je dodao 24 koša za Lakerse, dok je najbolji pojedinac Pelicansa bio Brandon Ingram sa 22 poena.