Cvitanović i dalje ne zna za pobjedu

Šibenik i ovog puta ostao bez bodova: S igračem manje od 12. minute nije išlo protiv Rijeke

Sport   |   Autor: Š.I.   |   28.01.2023 u 17:09

Hrvoje Jelavic/PIXSELL
I drugo proljetno kolo nogometaši Šibenika doživjeli su poraz. I to identičnim rezultatom.

Nakon Hajduka na Poljudu, ovog puta na Šubićevcu ih je s 2:1 pobijedila Rijeka. U ludoj utakmici, s dva gola u prvih sedam minuta, te dobivenim crvenim kartonom u 12. minuti utakmice Šibenik je pokleknuo u samoj završnici utakmice. Trener Šibenika Mario Cvitanović u prvoj je domaćoj utakmici u nastavku sezone na teren poslao ponešto drugačiji sastav nego u prvom kolu. Od prve minute zaigrali su Knežević koji na Poljudu nije bio u zapisniku, te novopridošli Čanađija.

Na klupi su priliku u nastavku čekala druga dvojica novih igrača: Hiroš i Đorić. Nije dugo trebalo čekati na prve pogotke na burom i suncem okupanom Šubićevcu. Nakon što je Mina na lijevoj strani loše reagirao u jednoj situaciji, nekadašnji igrač Šibenika Prince Ampem točno je centrirao, na glavu Frigana koji odlično reagira i glavom iz blizine šalje loptu u mrežu. Nije dugo trajalo vodstvo gostiju: prvi opasniji ulazak u 16 metara momčadi s Rujevice donio je izjednačenje. Labrović je obranio udarac Delića, odbila se lopta do Kneževića koji puca, lopta pogađa u ruku stopera Rijeke Dilavera, a sudac Lovrić uz malu zadršku pokazuje na bijelu točku.

VAR je provjeravao odluku, potvrdio odluku glavnog suca, a ulogu izvođača kaznenog udarca preuzeo je Delić. Namjestio je loptu na bijelu točku, pucao, nekadašnji Šibenikov čuvar mreže Nediljko Labrović zaustavio je taj udarac, ali odbijanac je ponovno stigao u noge prvog napadača narančastih koji ovoga puta ne griješi. Pogađa mrežu za ekspresno izjednačenje. Tek što su se vratili u egal domaću je momčad stigao novi šok: debitant Knežević u 12. je minuti dobio direktan crveni karton. Otprilike na centru Knežević je startao na Princea, sudac Lovrić (koji je bio u neposrednoj blizini) pokazao je da je riječ o prekršaju što je nedvojbeno.

Očito se koju sekundu potom uključio i VAR budući da je Lovrić otrčao prema ekranu uz pomoćne klupe, pogledati tu situaciju ponovno. Na travnjak se vratio s crvenim kartonom u ruci, debitant u šibenskim redovima završio je prvu utakmicu tako praktički tek što je počela. Šibenik je tako ostao s igračem manje, prigovorima unatoč (požutio je kapetan Rogić). Od tada pa sve do kraja poluvremena pravih prilika nije bilo. Jalova je bila terenska inicijativa Jakirovićeva sastava, Rogić nije imao pravog posla. Još manje Labrović na drugoj strani. U nastavak se ušlo bez promjena u sastavima. Treća minuta nastavka zamalo je bila kobna za šibenski sastav: s preko 35 metara pucao je Galešić prema golu, nezgodno je lopta odskočila, prevarila Rogića, ali i završila, na sreću, u okviru gola. Drugo poluvrijeme nastavilo se gotovo u istom ritmu kao i u prvih 45 minuta, dominacijom Rijeke. Jednu od rijetkih ozbiljnijih dolazaka u 16 metara gostiju kreirao je Arai, ali Labrović ni tada nije bio ugrožen.

Cvitanović tada radi trostruku zamjenu: umjesto Delića, Čanađije i Grdića na travnjak su ušli Špeljak, Đorić i Kvesić. Na isti način odgovorio je Jakirović: izašli su Janković, Selahi i Grgić, a ušli Banda, Bogojević i Jurić. Čekao je domaćin svoju priliku iz prekida i zamalo dočekao: Čop je izveo korner, a B. Matić iz blizine glavom poslao loptu malo preko gola. Jako dugo vremena baš ništa opasno nije se događalo na travnjaku. Sve do 85. minute kad je Labrović doslovno sačuvao svoju mrežu i momčad: opasna kontra Šibenika, sjurio se Japanac Arai po lijevom boku, pucao iskosa s lijeve strane, gađao je suprotan donji kut, ali dotaknuo je Sinjanin na riječkom golu tu loptu, dovoljno da ne završi u golu, nego samo u korneru. Nije Šibenik tada zabio, ali zato jesu gosti.

Najbolje se snašao Kolumbijac Obregon u 88. minuti, zatresao je Rogićevu mrežu. Drugi je to gol sezone za Obregona, a i prvi je postigao upravo na Šubićevcu. Jako se dugo provjeravala situacija je li u trenutku upućivanja lopte Obregon bio u zaleđu, VAR je nakon više minuta presudio i priznao pogodak. Duga je bila i nadoknada nakon toga, no, Šibenik nije uspio doći do pogotka. Crveni karton u 12. minuti pokazao se kao preveliki problem u ovoj utakmici.

ŠIBENIK – RIJEKA 1:2 (1:1) Šibenik, stadion na Šubićevcu, gledatelja 960. Sudac: Zdenko Lovrić – Đakovo Pomoćnici: Goran Pataki – Đakovo Dino Knez – Osijek Četvrti sudac: Ante Terzić – Split Delegat: Jurica Mihalj – Velika Mlaka Kontrolor: Alojzije Šupraha – Zadar VAR: Marin Vidulin – Kanfanar AVAR: Jerko Crnčić – Vrbovec Strijelci: Delić 7' – Frigan 4', Obregon 88' Crveni karton: Knežević 12 – grub start ŠIBENIK: Rogić, M. Matić, Perić, Mina (od 90. Dolček), Delić (od 57. Špeljak), Grdić (od 57. Kvesić), Knežević, Arai, B. Matić (od 90. Hiroš), Čanađija (od 57. Đorić), Čop. Trener: Mario Cvitanović. RIJEKA: Labrović, Goda, Janković (od 61. Jurić), Galešić, Prince (od 90. Veiga), Selahi (od 61. Banda), Frigan (od 75. Obregon), Hodža, Grgić (od 61. Bogojević), Marin, Dilaver. Trener: Sergej Jakirović.