Uskoro kvalifikacije za viši rang

Šahovski klub Šibenik završio prvi na natjecanju 2. seniorske lige-jug (treći rang)

Sport   |   Autor: Goran Milić   |   06.11.2023 u 13:30

ŠK Šibenik
ŠK Šibenik je uspješnim nastupom u Lozovcu, u hotelu Vrata Krke, dovršio posao u 2. šahovskoj ligi-jug (treći rang) te mu predstoje kvalifikacije za 1.B ligu (drugi rang), od 16. do 19. studenog. Nakon što su u prvih 6 kola imali sve pobjede, u posljednja tri kola Šibenčani su ušli sa određenim problemima, no sve se završilo sretno.

Za Šibenik su nastupali velemajstori Dizdarević i Nikčević, FIDE majstor Branko Vlaić, majstorski kandidati Mario Malenica, Miro Tesla, Boris Grgurević i Mario Pavković te Dragan Klišanin i naravno nezamjenjivi mladi Ivano Močić. Svi su mečevi imali svoje junake i svi igrači su dali svoj doprinos. Ipak, ističe se Ivan, kao velika snaga na 6. ploči, koji je bez poraza sa 7 bodova iz 9 mečeva bio prevelik problem za protivnike. U trećem krugu je dobio dvojicu majstorskih kandidata, među kojima je i višekratni prvak Dubrovnika - stoji u priopćenju kluba.

10) Ploče 2

Spomenimo i da se ove sezone Šibenik natjecao u Kupu Hrvatske, u Malom Lošinju. Najprije je, doduše, trebalo odraditi Županijski kup, gdje je prvo Primošten svladao Brodaricu 3.5:0.5, a onda je u finalu Šibenik svladao Primošten sa 2.5:1.5.

Kup Hrvatske igrao se po švicarskom sistemu, a Šibenik je postigao sljedeće rezultate:

Šibenik-Petar Sedlar Pepe (Kaštel Novi) 1:3