27 medalja u Splitu

Pred plivačima Šibenika državno prvenstvo, nakon uspjeha na regionalnom

Sport   |   Autor: G.M.   |   09.07.2024 u 13:26

PK Šibenik
Plivači Šibenika, njih 20 ukupno, sudjelovali su u Splitu na Regionalnom prvenstvu Hrvatske za dobne skupine od mlađih kadeta do seniora.

Konkurenciju je činilo 12 dalmatinskih klubova, odnosno ukupno 300 natjecatelja.

Za Šibenik su plivali Josip Bepo Srzić, Šimun Srzić, Matej Vukičević, Daniel Bušac, Josip Silov, Niko Silov, Marko Grubišić, Šimun Dučić, Vito Ljepava, Ante Paladin, Božo Dodig, Borna Horvatović, Vito Ofner, Tea Tatar, Tonka Huljev, Petra Pešić, Uršula Dunkić, Klara Pilipac i Sara Gović.

Šibenčani su ukupno došli do 27 medalja.

Najuspješniji bio je Šimun Srzić s osvojenih devet medalja (plus dvije štafetne), a novi dvostruki regionalni prvak postao je u općih i juniorskih disciplini 1500 m slobodno. Srebro je osvojio u općoj i juniorskoj konkurenciji na 200 m leptir, juniorskih 100 m leptir, juniorskih 200 m leđno, a broncu na općih 200 m leđno, općih 100 m leptir i juniorskih 200 m mješovito.

Josip Bepo Srzić je nastupio samo na prva dva dijela natjecanja, dok je druga dva dijela zbog upale pluća morao otkazati. U prvom dijelu došao je do sedam medalja, a najuspješniji je bio u disciplini 50 m prsno, gdje je postao novi juniorski regionalni prvak. Srebro je osvojio u općoj i juniorskoj konkurenciji na 200 m leptir, juniorskih 100 m prsno, juniorskih i općih 50 m leptir, a broncu na općih 50 m prsno.

Kod mlađih juniora medalje je osvojio Josip Silov. On je u disciplinama 200 m leđno i 400 m slobodno zauzeo drugo mjesto, dok je u disciplini 50 m leđno bio treći.

U konkurenciji kadeta jedinu medalju za PK Šibenik osvojio je Marko Grubišić u disciplini 50 m leđno, gdje je osvojio drugo mjesto.

U kategoriji mlađih kadeta osvajači medalja bili su Ante Paladin i Božo Dodig. Ante je osvojio prva mjesta u disciplinama 100 m prsno i 50 m prsno te drugo mjesto u disciplini 200 m mješovito, dok je Božo Dodig osvojio drugo mjesto u disciplini 100 m leđno.

Spomenut ćemo još juniorske štafete u disciplinama 4x200 m slobodno i 4x100 m mješovito. U prvoj su plivali Šimun Srzić, Josip Silov, Niko Silov i Matej Vukičević i osvojili drugo mjesto kod juniora i treće mjesto u ukupnom poretku. Mješovita štafeta je, pak, osvojila treće mjesto kod juniora, a nastupili su Josip Silov, Šimun Srzić, Danijel Bušac i Niko Silov.

Pred našim plivačima predstoji državno prvenstvo. Prvo će nastupiti 13. i 14. srpnja kadeti u Zagrebu. Od naših plivača nastupit će Marko Grubišić, Šimun Dučić i Vito Ljepava.

Prvenstvo Hrvatske za ostale dobne skupine očekuje nas od 17. do 21. srpnja, također u Zagrebu.