2-0 na Rujevici

Ništa od senzacije u finalu Kupa, Šibenik izgubio od Hajduka

Sport   |   Autor: V.B./HINA   |   24.05.2023 u 15:55

Hrvoje Jelavić/Luka Stanzl/Pixsell/ŠibenikIN
Drugu sezonu zaredom nogometaši Hajduka su osvojili Hrvatski kup, u finalu koje se odigralo na riječkoj Rujevici Splićani su svladali Šibenik 2-0 (0-0).

NOVO 20.58

Oba pogotka Hajduk je postigao u drugom poluvremenu. Dario Melnjak je u 62. minuti bio strijelac za 1-0, dok je pobjedu potvrdio Marko Livaja koji je u 95. realizirao jedanaesterac.

Splićani su obranili naslov pobjednika Kupa. Prošle sezone je Hajduk na Poljudu s 3-1 bio bolji od Rijeke. Tada je također Melnjak bio junak splitske pobjede, postigao je dva od tri pogotka.

Hajduk je time osvojio osmi Hrvatski kup u povijesti, dok je Šibenik drugi put igrao finale te je drugi put ostao korak kratak. I prvi put, u sezoni 2009./10., u finalu je od Šibenika bolji bio Hajduk.

Splićani su poveli već u trećoj minuti finala, ali VAR je zbog zaleđa poništio vrlo efektan pogodak kojeg je postigao Mlakar.

U uvodnih desetak minuta Hajduk je bio momčad koja je potpuno dominirala travnjakom na Rujevici, ali nekoliko opasnih situacija nisu bili kobni po Šibenčane koji su izdržali uvodne nalete suparnika.

Vremenom se agresivnost Splićana smanjila i veliki dio prvog poluvremena prošao je u relativno mirnoj igri gdje je Hajduk dominirao posjedom, ali prave opasnosti po šibenskog vratara Đakovića nije bilo.

Šibenik je prvi udarac uputio tek u 32. minuti, iz daljine je tada pokušao Kvržić, dok je najbolju šansu u prvom dijelu Hajduk imao u 39. minuti. Prvo je Mlakar pokušao lobom postići pogodak, dok je u nastavku akcije opasan udarac Benrahoua blokiran.

Nakon prilično sporog ulaska u drugo poluvrijeme Hajduk je poveo u 62. minuti. Livaja je sjajno primirio u šesnaestercu visoko ubačenu loptu, ali sa suparničkim igračem na sebi nije uspio pucati. Pokušao je potom Benrahou, a nakon što je njegov udarac zaustavljen lopta je došla do Melnjaka koji je lijevom nogom zakucao loptu u mrežu za 1-0 Splićana.

Nakon pogotka uslijedio je najsiromašniji dio finalne utakmice. Hajduk se zadovoljio vodstvom te je 'krao' vrijeme, dok je Šibenik bio posve nemoćan da konkretno napade suparnika.

Pobjednik je i definitivno riješen u 95. minuti kada je Marko Livaja s bijele točke pogodio za konačnih 2-0. Jedanaesterac je dosuđen nakon što je Perić žestoko startao na Pukštasa.

HAJDUK - ŠIBENIK 2-0 (0-0)

Strijelci: 1-0 Melnjak (62), 2-0 Livaja (90+5-11m)

Stadion Rujevica. Sudac: Igor Pajač.

HAJDUK: Lučić - Sigur, Ferro (od 92. Vušković), Awaziem, Melnjak -  Krovinović, Pukštas - Sahiti (od 80. Anello), Benrahou (od 87. Fossati), Mlakar - Livaja.

ŠIBENIK: Đaković - Kvržić (od 70. Čanađija), Perić, Kvesić, Mina (od 69. Mesa) - Đorić (od 87. Grdić), Soldo (od 79. Knežević) - Arai, Hiroš, Dolček - Špeljak (od 69. Pozo).

Žuti kartoni: Čanađija, Pozo (Šibenik)

Crveni kartoni: -

RANIJE OBJAVLJENO 19.47

Prvo poluvrijeme na Rujevici završeno je bez pogodaka, barem priznatih jer VAR je Hajduku poništio gol u trećoj minuti.

RANIJE OBJAVLJENO 19.00

Počela je utakmica na Rujevici. Šibenik se bori za Rabuzinovo sunce protiv Hajduka!

RANIJE OBJAVLJENO 18.06

Objavljeni su sastavi za finale koje počinje u 19 sati.

Šibenik: Đaković - Kvržić, Perić, Kvesić, Mina - Đorić, Soldo - Arai, Hiroš, Dolček - Špeljak

Hajduk: Lučić - Sigur, Ferro, Awaziem, Melnjak -  Krovinović, Pukštas - Sahiti, Benrahou, Mlakar - Livaja

Reporter ŠibenikIN-a javlja kako su obje navijačke skupine počele pristizati na stadion, a s njima i dovikivanje.

- Nedavno su igrači Šibenika izašli na teren, a na sjeveru je nastalo oduševljenje uz povike 'Oćemo pobjedu' - ispričao nam je.

Policija je objavila još jedno upozorenje budući da se u gradu u isto vrijeme nalaze tri navijačke skupine - Funcuti, Torcida i Armada.

Ipak, lijepi kadrovi stižu iz Rijeke. Funcuti i Torcida su zajedno zapjevali Grdovićevu pjesmu, a video pogledajte u nastavku.

RANIJE OBJAVLJENO 17.02

Nacionalni portali objavljuju kako u Rijeku organizirano stižu i Bad Blue Boysi te će ih biti koliko i Funcuta. Poslali smo našeg reportera u istragu te tvrdnje.

- Vidjeli smo te naslove da iz Zagreba stižu ‘autobusi BBB-a’. To nije istina, iz Zagreba su stigla isključivo dva autobusa Funcuta, uglavnom, ali ne isključivo, studenata. Oni su sada također na stadionu. Vruće je i traži se mjesto u hladu na sjevernoj tribini - pojašnjava nam.

RANIJE OBJAVLJENO 16.25

Funcuti su stigli na Rujevicu, a reporter ŠibenikIN-a je pronašao gospodina koji je za Šibenik počeo navijati vjerojatno prije nego su se rodili roditelji nekih Funcuta s kojima danas dijeli tribinu.

- Imam 76 godina, dakle navijam za Šibenik već 70 godina. Došao sam iz Švedske, Goteborga, specijalno za utakmicu; tamo živim 54 godine. Čemu se nadam? Pobjedi, ali vidit ćemo, lopta je okrugla - kazao je gospodin Miroslav našem reporteru.

RANIJE OBJAVLJENO 15.55

Šibenik i Hajduk od 19 sati na riječkoj Rujevici igraju finale SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.

Kako smo ranije pisali, dva autobusa jutros su krenula prema rijeci, jedan s Meteriza, drugi sa Šubićevca. I kolona automobila je prilična. Tu je još i desetak kombija, a i iz Zagreba prema Rijeci krenulo je stotinjak navijača.

U Rijeci je od podne zatvorena prometnica od rotora Rujevica do čvora Hosti.

- U finalu smo, to je najbitnije, da dobro odigramo. Ovo što je bilo u prvenstvu je prošlo. Gledamo pozitivno. Proteklog vikenda smo bili depresivni, ali mislim da je ekipa spremna i da znaju što moraju odraditi. Mislim da to možemo. Jedna utakmica, izazov. Iako nismo favoriti, svi će reći da je 90-10 za Hajduk, ali želimo iskoristiti tih deset posto šansi - izjavio je trener Čanadi uoči utakmice.

Utakmicu ćete moći pratiti na kanalu Max Sport 1 te na SuperSportovoj Sporti aplikaciji.