Don Josip Papak najbolji strijerlac

Hrvatska reprezentacija svećenika osvojila europsko zlato nakon 18 godina

Sport   |   Autor: Š.I.   |   09.02.2024 u 09:40

Facebook
Reprezentacija svećenika Hrvatske u futsalu osvojila je zlatno odličje na 16. Europskom prvenstvu za svećenike koje se od 5. do 8. veljače igralo u albanskom Skadru, objavila je Hrvatska katolička mreža. Drugo mjesto osvojila je reprezentacija Poljske, a treće reprezentacija Bosne i Hercegovine.

"Nakon 18 godina ponovno smo postali europski prvaci", poručio je za HKR izbornik hrvatske svećeničke reprezentacije vlč. Krešimir Žinić. U reprezentaciji igra i don Tomislav Lukač koji je postao hit među Hrvaticama, zahvaljujući svom TikTok profilu.

U finalu je Hrvatska bila bolja od Poljske rezultatom 3:2 te je tako osvojila zlatnu medalju. Najbolji strijelac natjecanja bio je don Josip Papak, piše Index.

@dontomolukac Hrvatski svećenici osvojili europsko prvenstvo nakon 18 godina! Prvi među 17 država!