Sezona starta u listopadu

HOO proglasio člana Plivačkog kluba Šibenik Tonija Slavicu olimpijskom nadom

Sport   |   Autor: G.M.   |   28.09.2022 u 14:50

Facebook/PK Šibenik
Plivači PK Šibenik vrijedno se pripremaju za novu natjecateljsku sezonu, koja će startati u listopadu. Tako se u Rijeci trenutno održavaju pripreme hrvatske juniorske i seniorske reprezentacije, koje su počele 19. rujna i trajat će do 3. listopada. Na pripremama se nalazi i šibenski plivač Toni Slavica, u pratnji trenera Dina Tepića. Toni je s ostvarenim rezultatom u disciplini 200 mješovito na proteklom Prvenstvu Hrvatske uvršten u program Hrvatskog olimpijskog odbora “Hrvatske olimpijske nade”.

Podsjetimo, Slavica je na Prvenstvu Hrvatske u plivanju, održanom krajem srpnja u Zagrebu, iako je još junior, osvojio tri seniorska zlata i jedno srebro. Prvak Hrvatske Toni je postao u disciplinama 100 prsno (1:03.25), 200 mješovito (2:02.45) i 400 mješovito (4:26.99), dok je na 200 prsno osvojio srebro (2:16.26). U sve 4 spomenute discipline automatski je postao i juniorski državni prvak. Na 200 prsno, 200 mješovito i 400 mješovito postavio je nove juniorske hrvatske rekorde, sa značajno boljim vremenom od tada važećih rekorda.