Uzbudljive polufinalne utakmice

Fortuna Drage i Tribunj u finalu Murterske malonogometne lige

Sport   |   Autor: Š.I.   |   28.03.2022 u 12:15

Marko Ledenko-Mane
U nedjelju su odigrane uzvratne polufinalne utakmice doigravanja Murterske malonogometne lige. Pravu poslasticu odigrali su Fortuna Drage i Durbin Krković.

U prvoj utakmici Fortuna je pobijedila 1:0 i imala minimalnu prednost pred uzvrat, a dodatni vjetar u leđa bilo im je i rano vodstvo.

Ipak, Durbin se nije dao smesti i preko najboljeg igrača Pavlovića u 6. minuti izjednačava na 1:1. Isti igrač u 18. minuti postiže drugi gol za preokret Durbina 2:1 i s tim se rezultatom otišlo na odmor.

U drugom dijelu gledamo odličnu utakmicu, s puno prilika na obje strane. Prava drama nastaje u zadnjih pet minuta kada Fortuna preko Šarića izjednačava na 2:2. Durbin ide na sve ili ništa i Đeveljekaj u 38. minuti vraća vodstvo (3:2) svojoj momčadi. Kako je ukupan rezultat nakon dvije utakmice bio 3:3 o finalistu su odlučivali šesterci u kojima su Dragari bili s(p)retniji te su slavili s konačnih 6:5.

Tribunj je imao veliku prednost iz prve utakmice (3:0) protiv Rudine Tisno, čiji su igrači od prve minute krenuli s presingom u nakani da što prije postignu golove. Takav otvoreni pristup Tribunj je znao kazniti i nakon što je odbio početni nalet suparnika golovima Stipaničeva i Tabule pobijedio 2:0, odnosno ukupno 5:0. Liga će završiti u nedjelju 3. travnja kada će za treće mjesto igrati Durbin Krković - Rudina Tisno, a u finalu Fortuna Drage - Tribunj.

MURTER - Dvorana OŠ Murterski škoji. Gledatelja: 100. Sudac: Jure Pašara.