Najstariji trkač ima 90 godina

Drniš u subotu bio centar trail svijeta: Na četiri staze uživalo gotovo 400 trkača

Sport   |   Autor: V.B.   |   20.03.2023 u 13:45

Mario Sučić
Deveto izdanje Promina traila održano je u subotu u organizaciji Planinarskog društva Promina, a na ‘planinu s tisuću lica’ došla je ‘elita’ ovog sporta pa slobodno možemo reći kako je Drniš u subotu bio centar trail svijeta, a sudjelovalo je 398 trkača.

Staza Veliki točak, duga 55 kilometara sa velikih 3120 metara akumulirane visine namijenjena je za one najtvrđe i najspremnije avanturiste željne probijanja vlastitih granica i trčanja ‘ultra’ distanci.

Prvo mjesto u muškoj konkurenciji osvojio je Nikola Jurić, drugo mjesto Blaž Bulič, a treće Ivan Gverić. U ženskoj konkurenciji prva je bila Tajda Knafelj, druga Nives Šarić, treća Gemma Carter.

Staza Mali točak sa 39 kilometara i 2120 metara akumulirane visine bila je druga po težini.
Prvo mjesto u muškoj konkurenciji osvojio je Pavle Kruljac, drugo mjesto Nikola Špoljar, a treće Josip Toljan. U ženskoj konkurenciji prva je bila Irena Smojver, druga Maja Urban, trećaVana Čargonja.

Staza Špilja Liluša sa svojih 23 kilometra i 1100 metara akumulirane visine je izvrstan uvod u trail trčanje i dužina koja neće ostaviti ravnodušnim bilo koga tko ju pretrči u cijelosti.

Prvo mjesto u muškoj konkurenciji osvojio je Luka Bošnjak, drugo mjesto Boško Mandić, a treće Marko Rak. U ženskoj konkurenciji prva je bila Petra Kontić, druga Nataša Bahat, treća Marijana Katić.

Panorama đir je najkraća staza od nešto manje od 11 kilometara namijenjena svima koji žele provesti vrijeme u prirodi ili osjetiti kako izgleda staza za trail.

Prvo mjesto u muškoj konkurenciji osvojio je Borna Kovačević, drugo mjestoIvan Perišić, a treće Jure Žilić. U ženskoj konkurenciji prva je bila Helena Gleđa, druga Jadranka Žilić, treća Mila Ozretić.

Deveto izdanje popularne drniške utrke donijelo je i neke novitete. Staza Mali točak bodovala se za Prvenstvo Hrvatske u kratkom trailu te su novi prvaci za 2023. godinu postali Irena Smojver te Pavle Kruljac koji su ovim putem zaslužili i poziv u trail reprezentaciju Hrvatske.

Na ovoj poveznici potražite detaljni poredak s vremenima za sve kategorije, od seniorskih do najmlađih i najstarijih natjecatelja.