Uz 8 skokova

Dario Šarić u 20 minuta protiv Memphisa zabio 14 koševa

Sport   |   Autor: HINA   |   23.01.2023 u 11:21

Arhiva
Hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić sudjelovao je u 112-110 domaćoj pobjedi Phoenix Sunsa protiv Memphis Grizzliesa u NBA ligi sa 14 koševa, 8 skokova i 4 asistencije za 20:48 minuta provedenh u igri.

Šarić je odlično šutirao za dva pogodivši sva četiri pokušaja, promašio je svoj jedini šut za tricu no ubacio je šest od sedam slobodnih bacanja uključujući i oba za vodstvo svoje momčadi 112-108 12 sekundi prije kraja.

Sunsi, koji se ove sezone bore za mjesto u doigravanju, protiv trenutačno druge momčadi Zapadne konferencije imali su i 19 koševa prednosti devet minuta prije kraja, no Grizzliesi su se predvođeni Jaom Morantom uspjeli vratiti u utakmicu, no nisu imali vremena i za preokret.

Najefikasniji u dresu Phoenixa bio je Mikal Bridges sa 24 koša, Chris Paul je dodao 22 uz 11 asistencija, dok su Grizzliese predvodili Morant sa 27 i Desmond Bane sa 24 poena.

S omjerom pobjeda i poraza 24-24 Phoenix je trenutačno sedmi sastav Zapadne konferencije, dok je Memphis sa 31-15 drugi na Zapadu, iza Denver Nuggetsa koji su vodeći sa 33-14.

Ranije u nedjelju je hrvatski reprezentativni centar Ivica Zubac postigao šest koševa uz devet skokova i jednu asistenciju u važnoj 112-98 gostujućoj pobjedi Los Angeles Clippersa protiv Dallas Mavericksa u borbi izravnih konkurenata za ulazak u doigravanje u Zapadnoj konferenciji. Zubac je na parketu proveo 22:54 minute, za dva je šutirao 2-6 te je pogodio oba slobodna bacanja.

Clipperse je do pobjede predvodio Kawhi Leonard sa 30 koševa i 9 skokova, Paul George je dodao 21, dok Mavsima nije pomoglo 29 poea i 10 skokova Luke Dončića iako je Slovenac imao još dva suigrača koja su postigla više od 20, Tima Hardawaya mlađeg sa 22 i Spencera Dinwiddiea sa 21.

Clippersi su ovom pobjedom skočili na šesto mjesto Zapada s omjerom pbojeda i poraza 25-24, tik iza petih Mavsa koji su pali na omjer 25-23.