Lopta nije okrugla

Američki nogomet na Šubićevcu vizualno zanimljiv, rezultatski ne: Madrid uvjerljiv protiv Hamburga

Sport   |   Autor: Goran Milić   |   25.08.2024 u 10:57

Mate Gojanović/ŠibenikIN
U utakmici posljednjeg 14. kola Europske lige u američkom nogometu (ELF), na stadionu Šubićevac sastali su se Hamburg Sea Devils i Madrid Bravos. Španjolci su bili bolji rezultatom 13:63 (0:14, 6:22, 0:12, 7:15). Hamburg je sezonu završio s omjerom 3-9, a Madrid ima 8-4 te će, ovisno o današnjoj međusobnoj utakmici njegovih direktnih konkurenata Raiders Tirola i Munich Ravensa, možda zaigrati u doigravanju.

Po velikoj vrućini, utakmica Hamburga i Madrida ponudila je dosta toga što američki nogomet nudi, ali ne i neizvjesnost. Španjolci su bili dominantni u svim segmentima igre, naročito u probijanju (354 jarda naspram samo 42), a obrana Madrida nije previše toga ni dozvolila domaćinu.

Posljednja nada da se Nijemci koliko-toliko vrate u utakmicu ugašena je sredinom treće četvrtine, kada nisu uspjeli realizirati četvrti pokušaj udaljeni samo 1 jard od gol-zone, a onda je još na drugoj strani u potezu utakmice Molina probio Hamburgovu obranu i postigao touchdown nakon 48 pretrčanih jardi. U istoj, trećoj četvrtini vidjeli smo i dva promašaja kod konverzije za 1 poen zaredom. Statistička šansa da se to dogodi iznosi manje od 1 promila, odnosno 0.09 posto.

Službena lica iz Europske lige pohvalila su organizaciju utakmice, konkretno pravilno označen teren. Hvala tehničkoj službi Hamburg Sea Devilsa, koja je pri kraju sadržaj stola kraj klupe bogat pustim voćem podijelila s publikom željnom osvježenja. Iako odavno rezultatski riješena, utakmica je trajala više od 3 sata, dijelom i zbog preučestalih naguravanja nakon završenih akcija.