Malonogometni turnir 'Kup Vukšić 2022.'

Završena šesnaestina finala s puno kvalitetnih i zanimljivih utakmica

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   09.07.2022 u 11:33

Marko Ledenko Mane
Malonogometni turnir 'Kup Vukšić 2002.' traje već osam dana. Gledatelji su uživali u mnogim kvalitetnim i zanimljivim utakmicama. Glavni favoriti turnira Zloselo Gradnja Pirovac West Ham, Bila Vlaka, Ledenko Metali i Tin očekivano su prošli dalje, ali ostale ekipe pokazale su da će turnir biti zanimljiv i neizvjestan do same finalne večeri. Na turniru sudjeluje 39 ekipa iz Zadarske, Šibensko-kninske i Splitsko-dalmatinske županije.

Završnicu 1/16 finala na najljepši mogući način zatvorili su u velikom derbiju dvije sjajne ekipe Tin i Budak. Bio je to sudar „malonogometnih divova„, gdje su gledatelji tijekom cijele utakmice do zadnjeg sučevog zvižduka uživali u velikoj malonogometnoj predstavi. Tijekom cijele utakmice sijevale su s obje strane  sjajni potezi i šanse, ali u prvom poluvremenu mreže su ostale netaknute.

U drugom poluvremenu nastavilo se još žešćim ritmom. Budak je poveo u 35 minuti kada je Marijo Orlović topovskim udarcem snažno opalio, vratar Žura obranio i lukavi Marin Bačić „odbijanac„  pospremio je  u mrežu nemoćnog Žure. Tin se nakon tog šoka brzo oporavio i kreće žestokim napadima i presingom na obranu Budaka. Trud se brzo isplatio i nastaje prava „malonogometna drama„. Tin je u zadnjoj minuti utakmice  preko Mate Baždarića i najboljeg igrača utakmice Josipa Bašića preokrenuo rezultat i bacio u očaj odličnu ekipu Budaka.

U susjednom derbiju Drage su brzo povele 1:0  i imale su par prilika. Do kraja utakmice maestralni Kristian Šarić uzima stvar u svoje noge i s četiri pogotka potopio je Drage za konačnu pobjedu Cb Firma Vrana 5:1. Podgrađe i sv.Juština Pakoštane odigrali su zanimljivu utakmicu i ekipa Podgrađe je tijesno pobijedila 2:1.

Igralište pod Gradinom. Gledatelja: 800. Suci: Antonio Čvrljak i Nina Nakić

TIN - BUDAK   2:1

TIN: Bašić  1, Žura, Baždarić  1,  Remšak, Sušić,  Nakić,  Jovančević,  T.Baždarić.

Voditelj ekipe: Tiho  Knežević

BUDAK: Bačić  1,  Jolić,  Mateo Orlović,  Marijo Orlović, Perica,  Kuman,  Brajković,  T.Orlović,  Marčić. Voditelj ekipe : Ivan Perica

CB FIRMA  VRANA - DRAGE    5:1

CB FIRMA  VRANA: Šarić  4,  Barišić-Gluško,  Ročak  1, Gambiraža,  Desnica -Leka,  Došen,  Marijo Đodan, Kadija, Stojanov,  Zurak,  Marko Đodan. Voditelj ekipe : Marko Đodan

DRAGE: T.Vulin  1,  Šarić,  Miočev,  F.Vulin,  S.Vulin, Lalin,  Šimović,  Stojanov,  Šare. Voditelji ekipe : Petar i Šime Vulin

PODGRAĐE - SV.JUŠTINA  PAKOŠTANE   2:1

PODGRAĐE: N. Žilić  1,  V.Čerina,  S.Čerina,  Pešut, H.Žilić,  Anić,  M.Čerina,  Bačić.

Voditelj ekipe : Marko Čerina

SV.JUŠTINA  PAKOŠTANE:  J.Stojanov,  L.Kurtov,  N.Stojanov, I. Barešić,  Adžić,  Rašin,  Kulaš,  Anić,  Vulin-Sasa,  M.Barešić. Voditelj ekipe : Tomislav  Lokin

Rezultati pretkola i 1/16 finala

Cb firma - Dola Stankovci   7:2,  Drage  - Mystic bar Knin  5:4 (0:0),  Zloselo Gradnja Pirovac West Ham  - Croatia Stankovci  9:2,  Bila Vlaka - Lišane  4:1,  Croatia Blizna - Popay  4:2,  Durbin Krković - Konoba Nikol  3: 0 ( bb),  Young Boys elektro Vedran - Mokri Banditi  2:1,  Grabovci - Golubić   2:0,  Perković -Gorica  10 : 0,  Rupe -Torovi 2:0,  BIK - Š.D.Vukšić  5:1,  Bulić - Beštek  Bibinje  3 : 0,  Ledenko Metali - Čista Velika  2:0,   Š.D.Vukšić -  Radašinovci  3:0,  BIK - Čerinka  10 : 0,  Young Boys elektro Vedran  - Durbin  Krković  10 : 0 ,  Grabovci - Perković   3:1  ( 0:0)

Tekst i foto: Marko Ledenko-Mane