Sudjelovalo 47 ekipa

Young Boys graditeljstvo Ilić pobjednici turnira 'Lišane 2022.'

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   08.08.2022 u 14:48

Ante Nimac
U subotu, 6. kolovoza završen je malonogometni turnir „ Lišane 2022 „ , na kojem je sudjelovalo rekordnih 47 ekipa iz Zadarske i Šibensko-kninske županije, u kategoriji seniora 32 i djece 15 ekipa.

Turnir je organizirala Mladež Lišana nakon 13 godina pauze i treba podsjetiti da je turnir u Lišanima uz Vukšićki bio jedan od najjačih malonogometnih turnira u Dalmaciji.

Finalnu večer u kategoriji djece otvorili su Bakari Vrana i Lišane. Cijeli turnir dječaci Bakara visokim rezultatom pobjeđivali su svoje protivnike i kao takvi bili su veliki favorit finala. Brzo su to u finalnoj utakmici protiv domaćina Lišana i pokazali. Rafael Čirjak i Blaž Čirjak bili su nerješiva zagonetka za obranu Lišana i u tandemu postigli su sva četiri gola za konačnu pobjedu Bakara 4:0.

U kategoriji seniora za treće mjesto igrali su domaćin Lišane i Piramatovci mesnice Musić. Lišane su tijekom cijele utakmice bile bolji protivnik, stvarali šanse i zasluženo su pobjedile 2:0.

U velikom finalu sastali su se stari znanci Young Boys graditeljstvo Ilić i Dobra Klopa Kanela. Prvo poluvrijeme odigrano je u taktičkom nadmudrivanju i obje ekipe su igrale oprezno obranu da rano ne prime gol. U drugom poluvremenu obje ekipe otpuštale su svoje  kočnice i gledatelji su uživali u odličnoj malonogometnoj predstavi.

Mrežu Kanele u 22. minuti načeo je Mateo Šušak i Boysi su poveli 1:0.  Boysima taj vodeći pogodak daje još veću sigurnost, probojnost i samopouzdanje. Najbolji igrač turnira, brzonogi i neuhvatljivi Josip Stojčević u jednoj brzoj kontri topovskim udarcem neobranjivo pogađa mrežu Števanje za novovo vodstvo Boysa 2:0. Young Boysi su tijekom igre u drugom poluvremenu pogodili par stativa i prečku. Dobra Klopa Kanela nije se mogla suprotstaviti moćnoj i boljoj momčadi Young Boysa. Rasni strijelac Mateo Šušak u zadnjoj minuti utakmice postiže gol za konačnu pobjedu Young Boysa 3:0.

Nakon posljednjeg sučevog zvižduka nastalo je veliko slavlje igrača i navijača Young Boysa. Svi nazočni gledatelji složili su se u mišljenju da su Young Boysi tijekom cijelog turnira prikazali najbolji nogomet i da su zasluženo osvojili turnir u Lišanima.

Nakon završetka uručenja nagrada Torcida Lišane napravila je veliku bakljadu u znak zahvalnosti organizatorima turnira što su nakon trinaest  godina ovako predivno organizirali turnir.

Školosko igralište. Gledatelja: 1000.  Suci: Karla Šegota i Slaven Čirjak.

Djeca

Finale: BAKARI VRANA  -  LIŠANE   4:0

BAKARI  VRANA: R.Čirjak  1,  Zelić, Desnica, Pilja, B.Čirjak  3, Golem, D.Čirjak. Voditelj ekipe : Marin Desnica - Leka

LIŠANE: I.Šimunac, F.Nimac, L.Mamić, Radaš, J.Šimunac, G.Mamić, R.Mamić, Kulaš, I.Mamić. Voditelj ekipe : Luka Nimac - Zmaj

LIŠANE -  PIRAMATOVCI MESNICE MUSIĆ    2 : 0

LIŠANE: N.Šimunac,T. Radaš, K.Plazina  1, I.Nimac, Žilić, Pelaić  1, Š.Nimac, Kartelo, I.Plazina, A.Šimunac, L.Nimac -Đimi. Voditelj ekipe : Ivan Nimac

PIRAMATOVCI  MESNICE MUSIĆ: Galić, Bura-Mancini, Rak, Burazer, Knez, Skorić, Jurišić, Popov, Klisović, Ćoran, Bikić, Škugor. Voditelj ekipe : Josip Kunčić

Finale

YOUNG BOYS  GRADITELJSTVO ILIĆ   - DOBRA KLOPA KANELA    3 : 0

YOUNG BOYS  GRADITELJSTVO ILIĆ: Abramović , Vukančić, Ilić-Gagi, Bilaver, Števanja, J.Stojčević   1, Jurić, L.Stojčević, Šušak  2, Jurešić, Ljutić, Duvančić. Voditelj ekipe : Nikola Ilić

DOBRA  KLOPA   KANELA: A.Mikulić, A.Birkić, Števanja, M.Mikulić, Brajković, Čirjak, M.Colić, Colić-Škuca, Srdarović, Nimčević, I.Birkić, Stojanov. Voditelj ekipe :Krešo Ikić

Najbolji vratar turnira: Gabrijel Vukančić  -  Young Boys graditeljstvo Ilić

Najbolji strijelac s  9 postignutih golova: Josip Stojčević - Young Boys graditeljstvo Ilić

Najbolji igrač turnira: Mateo Šušak - Young Boys graditeljstvo Ilić

1.mjesto: Young Boys graditeljstvo Ilić - 6000 kuna + pehar + medalje

2.mjesto: Dobra Klopa Kanela  - 3000 kuna + pehar + medalje

3.mjesto: Lišane  - 2000 kuna + pehar + medalje

Tekst: Marko Ledenko -Mane