Zadnji u ligi veterana, prvi u kupu

Vratar Banzoga Edi Rak obranom penala u zadnjoj minuti donio svom klubu prvi kup-trofej nakon 30 godina

Ostali sportovi   |   Autor: G.M.   |   16.03.2024 u 11:00

FK Banzogo
Veterani Futsal kluba Banzogo iz Šibenika pobjednici su Županijskog kupa u malom nogometu u svom uzrastu. Nakon pobjede protiv Barutane te nakon penala i protiv Starog grada, u finalu su svladali Zlatnu ribicu iz Brodarice sa 2:0 (0:0) te došli do neočekivanog trofeja, s obzirom da su u ligaškom natjecanju veterana trenutno posljednji na tablici.

Banzogo je posljednji put u kup-natjecanju slavio još davne 1994., tada još u seniorskoj konkurenciji, protiv Croatije Perković, identičnim rezultatom.

Nakon što su u polufinalu i Zlatna ribica i Banzogo napravili iznenađenja te izbacili favorite iz daljnjeg natjecanja, obje ekipe su u finale ušle odlučno, s tim da se ta odlučnost ponajprije vidjela u obrani; igralo se prečvrsto da bi se dogodilo previše pravih prilika za pogodak u prvom poluvremenu.

U nastavku je Banzogo došao u vodstvo kada je Bolanča u 25. minuti nakon prekida s desne strane iz povratne lopte iznenadio vratara Curavića, kojemu je lopta pobjegla u mrežu. Pokušavala je Zlatna ribica izjednačiti, bila najopasnija iz prekida i gužvi, no golman Banzoga Rak zaključao je svoja vrata te obranio niz pokušaja, uključujući i atraktivnu paradu nakon što je Garma pucao iz blizine.

Zlatnoj ribici vrijeme nije bilo saveznik; neumorno je curilo u situacijama kad su suci upozoravali igrače da se ne guraju kod prekida ili kad je igrač Banzoga Žumberac dobio žuti karton jer je bez dozvole otišao na WC.

Zlatna ribica pokušala je s Garmom kao golmanom-igračem te dvije minute do kraja, zbog igranja rukom u kaznenom prostoru, došla do prilike da iz penala izjednači. Pivac je prvi put pogodio, no uzalud: zbog igrača Zlatne ribice koji su se pri izvođenju nalazili ispred lopte ponovljen je kazneni udarac. Edi Rak, koji je uspješno branio penale i u polufinalnom raspucavanju protiv Starog grada, opet je potvrdio svoj dobar dan te obranio Pivcu udarac s plave točke.

Sva ta događanja potrošila su Zlatnoj ribici još jednu minutu (vrijeme se zaustavlja tek u zadnjih 60 sekundi) pa Brodaričanima nije ostalo previše vremena. Banzogo se uspješno obranio te uspio u posljednjoj kontri doći do 2:0. Kontra je bila povučena više da bi se potrošile preostale sekunde nego da bi se zabio gol, ali 8 sekundi prije sirene ipak se situacija dva na vratara riješila pogotkom Varnice pa su navijači Banzoga mogli početi slaviti i prije kraja.

BANZOGO: Rak, Lozić, Šimac, Lemac, Krnić, Žumberac, Dragović, Varnica, Kuač, Brajković, Jurin, Vukšić, Bolanča, Knežević
ZLATNA RIBICA: Curavić, Bogdanović, Pivac, Šare, Samardžija, Plenča, Živković, Ramađa, Kabić, Garma, Bačelić, Luša, Sladić