Nove medalje

Uspjeh Stolnoteniskog kluba Šibenik i na međunarodnom turniru u Dugom Selu

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   13.02.2023 u 17:41

STK Šibenik
U gradskom sportskom centru Dugo Selo održan je tradicionalni 45. memorijalni međunarodni turnir Đuro Dubenik uz sudjelovanje preko 500 stotina natjecatelja širom Lijepe naše i susjeda iz Srbije te iz Ukrajine. Šibenski stolnotenisači ostvarili su zapažene rezultate.

Prvog dana, poslije napornog putovanja, mladi Šibenčani su nastupili u tri kategorije. U kategoriji Klinceze nastupile su Vilma Despot I Katja Mandić koje su osvojile izvrsna treća mjesta.

U kategoriji MK kadeti očekivanja su bila velika, a ostvarenja skromna, najdalje je stigla Anđela Živković plasiravši se u 1/4 finala. Loreta Mandić i Šime Klarić blijedom igrom ispali su u 1/8 finala  u toj kategoriji.

U kategoriji MJ.nastupili su Luka Borak, Tonka Bljaić i Franka Miškić  koja je poslije grupnog natjecanja ispala u ¼ finala. Frankino htijenja i borbenost nije bilo dovoljno za više, ipak u ¼ finala plasirale su se naj bolje stolnotenisačice iz Hrvatske. Luka Borak i Tonka Bljaić, kao što smo već napomenuli, nisu uspjeli preći tešku grupnu fazu.

Drugog dana natjecanja nastupili su isto tako u tri kategoriji, u kategoriji NM kadetkinje igrale su Katja Mandić i Vilma Despot, ušle su vrlo hrabro u natjecanju kojem su protivnice bile i starije  i kvalitetnije u igri pružile su izvrsni otpor pogotovo u grupnoj fazi natjecanja. Katja je zauzela treće mjesto i jednu pobjedu s tim skorom nije se plasirala u pojedinačni niz, to je uspjelo Vilmi koja je ispala u 1/8 finala.

Kategorija Kadeti u kojoj je nastupilo četvero šibenskih natjecatelja, Luka Borak je izgubio u 1/8 finala natjecanja od lidera u toj kategoriji, Šime Klarić nije se uspio plasirati u pojedinačno natjecanje. Loreta Mandić je izgubila u 1/8 finala natjecanja, Anđela Živković poslije uspješnog grupnog natjecanja ispala u 1/8 finala.

Franka Miškić je u ovoj kategoriji bila najuvjerljivija te divnom igrom osvojila treće mjesto. Svojim plasmanom su osvojili su pregršt bodova za plasman na rang listu HSTS.