Sudjelovalo 37 ekipa

Šibenska Dubrava pobjednik turnira 'Budak 2022.', Niko Škugor najbolji igrač

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   03.08.2022 u 11:54

Marko Ledenko Mane
U nedjelju, 31. srpnja na veličanstven način pred punim tribinama završen je tradicionalni malonogometni turnir 'Budak 2022.'. Na turniru je sudjelovalo 37 ekipa iz Zadarske i Šibensko - kninske županije.

Finalnu večer, u utakmici za treće mjesto, otvorile su ekipe Zloselo gradnja Pirovac West Ham i Torovi iz Biograda. Torovi su od prve minute krenuli žestoko i nisu respektirali moćnog protivnika nego su htjeli dokazati da i oni imaju „malonogometnog konja„ za trku. Takav način igre donio je plodove jer su Torovi brzo u osmoj  minuti preko Nikole Jurešića poveli 1:0.

Rano vodstvo Torovima je dalo veliko samopouzdanje i na krilima Vice Birkića i Josipa Ćurkovića odlaze na odmor s rezultatom 3:0. U drugom poluvremenu iskusna ekipa Zloselo gradnja Pirovac West Ham od prve minute uvodi mudru taktiku te igraju vratar + igrač. To se pokazalo ispravno jer su brzo preko Kosora i Mutića smanjili na 3:2. U jednoj brzoj kontri Torovi su preko Jurešića potvrdiuli konačnu pobjedu 4:2.

U velikom finalu snage su odmjerili Dubrava i Jezera. To su većinom poznati prvoligaški, drugoligaški kvalitetni igrači i stari znanci koji se međusobno dugo godina dobro poznaju. Gledatelji su došli na svoje i uživali u sjajnim potezima malonogometnih majstora.

Dubrava je preko Luke Celića brzo povela u osmoj minuti. Tino Junaković s centra je sjajno proigrao Luku Celića u prazan prostor koji je u solo akciju zarolao Petrovića i manirom pravog rasnog strijelca donio Dubravi rano vodstvo od 1:0. Jezera se bude i odgovaraju žestokim presingom da što prije poravnaju rezultat. Josip Bašić u solo akciji silovito  je prošao obranu Dubrave  i topovskim udarcem para mrežu nemogoćnog Vučenovića  za 1:1.

U drugom poluvremenu do zadnje minute bila je tvrda utakmica i strijelci su teško dolazili u izgledne prilike. Tino Junaković po drugi put bio je začetnik vodstva Dubrave jer je sjajno uposlio najboljeg igrača turnira Niku Škugora. Niko Škugor primio je loptu iskosa s lijeve strane i snažno opalio i lopta pogađa Bašića i odbija se u gol nemoćnog Petrovića za konačnu pobjedu Dubrave  2:1.

Igralište pod Ćulinom u Budaku. Gledatelja: 800.  Suci: Franjo Bačić i Joso Anić