Kvalifikacije za Prvu HMNL

Šibenik još uvijek bez pobjede: Šućur u zadnjoj minuti spasio od poraza protiv Gorice

Ostali sportovi   |   Autor: ŠibenikIN   |   02.05.2022 u 08:53

Facebook Naši Tići
Malonogometaši Šibenika još čekaju na prvu pobjedu u kvalifikacijama za ostanak u prvoligaškom društvu. U prvoj domaćoj utakmici odigrali su 1:1 protiv Futsal Gorice Epic Brozo, a do boda su došli u posljednjoj minuti utakmice.

Nakon što su u prošlom kolu poraženi na gostovanju u Splitu, Šibenčani nisu uspjeli do bodova doći niti na svom Baldekinu.

Gosti iz Velike Gorice u Šibenik su došli samo sa 9 igrača, od toga 3 golmana, a predvodio ih je, kao predstavnik kluba, poznati bivši nogometaš Igor Mostarlić. I u takvom sastavu, uspjeli su napraviti nekoliko šansi u prvom dijelu, dok je domaćin također imao više od 15 udaraca na gol. Sve neuspješno, prvo poluvrijeme završilo je bez golova.

Drugi dio Gorica se izrazito posvetila obrani, da bi u 23. minuti imali jedan neuspješan kontranapad, a u 24., opet iz kontre, prednost gostima donosi Rumbak. Momčad Tea Strunje nikako ne uspijeva poravnati rezultat, iako su stvorili mnoštvo šansi, no bunker Gorice, nesavladivi vratar Ježić i stative spriječili su izjednačenje sve do 40. minute kada Šućur pogađa za konačnih 1:1, 17 sekundi do kraja. Posljednje 2 minute Šibenčani su igrali sa golmanom-igračem, možda su čak trebali krenuti sa tom taktikom ranije, no jedan bod uspjeli su iščupati, nakon što je taj igrač više u polju rezultirao time da je Šućur ostao sam u kutu šesterca i pogodio suprotni dio vrata.

U drugoj utakmici kvalifikacija Torcida je u Splitu svladala Osijek sa 6:1. U sljedećem kolu Šibenčane čeka daleko gostovanje u Osijeku, gdje poraz više nije prihvatljiva opcija. Torcida ima 6 bodova, Osijek 3, Šibenik 1983 i Gorica po 1 bod.

ŠIBENIK 1983 – FUTSAL GORICA EPIC BROZO  1:1 (0:0)

Prvi sudac: Mateo Šimunov
Drugi sudac: Goran Duvnjak
Treći sudac: Mario Budimir
Četvrti sudac: Luka Kovač-Levantin
Delegat: Igor Vojković
Kontrolor suđenja: Antonijo Pejić

ŠIBENIK 1983: Alen Milišić, Josip Jurić, Jose Wellington Matias Torres, Luka Pehar, Zvonimir Šućur, Franjo Matković, Vinko Jurković, Agnaldo Eduardo Bessa Da Silva, Franko Knez, Ante Palavra, Mirko Jurjević, Ante Kosor, Ivan Škugor, Marko Mihaljević, trener: Teo Strunje

FUTSAL GORICA EPIC BROZO: Pavao Ježić, Filip Vojnović, Renato Rumbak, Dario Šestić, Tino Čirjak, Vinko Vardić, Marko Pavlović, Tomislav Hercigonja, Borna Kušlan, predstavnik kluba: Igor Mostarlić

STRIJELCI: 0:1 Rumbak (24′), 1:1 Šućur (40′)